Speciāli Liepājai sastādīta īpaša koncertprogramma, kurā iekļauto opusu autori runā par brīvību un pašnoteikšanos. Skanēs Latvijas kvēla patriota Pētera Vaska, ukraiņu dzīvās leģendas Valentīna Silvestrova un somu nacionālās neatkarības simbola Žana Sibēliusa emocionāli intensīvie skaņdarbi. Programmā iekļauts arī čehu ģēnija Leoša Janāčeka simfoniskais stāsts par varonīgo kazaku atamanu Tarasu Buļbu un itāļu intelektuāļa Lučāno Berio darināts vitāls un krāsains pasaules tautasdziesmu cikls, kurā soliste būs starptautiski pieprasītā Latvijas dziedātāja Elīna Garanča.

Berlīnes Filharmonijas orķestris no 1991. gada dibināšanas gadadienu 1. maijā atzīmē ar “Eiropas koncertu” jeb “Eiropakonzert” vēsturiski nozīmīgos kultūras pieminekļos. Šogad orķestra 140. gadadienas koncertam sākotnēji bija paredzēts notikt Odesas Nacionālajā akadēmiskajā operā, taču militārais iebrukums Ukrainā licis mainīt norises vietu. Laikā, kad Eiropas un visas pasaules kopīga savienība un nostāja ir īpaši svarīga, izvēlētā koncerta programma veidota kā veltījums Ukrainai. Koncerts būs skatāms arī televīzijā vairāk nekā 30 pasaules valstīs. 

“Eiropas koncerts” tika aizsākts pēc Austrumvācijas un Rietumvācijas atkalapvienošanās. Šie koncerti tiek organizēti kā Eiropas vienojošā gara svētki, atzīmējot šī kontinenta kopīgo mantojumu un kultūru. Katrs “Eiropas koncerts” notiek citā Eiropas pilsētā vēsturiski nozīmīgās un neparastās norises vietās un koncertzālēs, kuras pārstāv izcilus kultūras sasniegumus. Berlīnes Filharmonijas orķestris ir viens no pasaules vadošajiem orķestriem. Kopš tā dibināšanas 1882. gadā orķestra darbības sfēra ir paplašinājusies un sniedzas ārpus Vācijas un Eiropas robežām. No 2019. gada orķestra galvenais diriģents ir Kirils Petrenko.