Raidījums "Daudz laimes, jubilār!" savu rudens sezonu atklāj ar lielu prieku, ciemos aicinot leģendāro teātra un kino aktieri Ģirtu Jakovļevu, kurš labprāt piekritis dzimšanas dienas sarunai, taču par pompozo apzīmējumu "leģendārais", ironiski nosmaida. Un kā gan ne? – Ģirta dzīves un humora izjūta ir ļoti smalka. Nereti pieskaitīts tiem skatuves meistariem, kas ar vienu aci var raudāt, ar otru – smiet, allaž mīlējis "nest cauri" gan ģimenes locekļus, gan kolēģus un joprojām prātā un sirdsdegsmē ir gan sociāli aktīvs, gan jauneklīgi temperamentīgs.

Latvijas Televīzijas arhīvs glabā veselu joku stāstu sēriju "Blēņu diena" (veidotāji Anna Putniņa un Lauris Gundars, 2021), kurā Ģirts kopā ar ilggadējo kolēģi un cīņu biedru Uldi Dumpi stāsta pašu un dzīves veidotus dokumentālus un jautrus atgadījumus.

Interesanti, ka bērnībā Ģirts bijis gluži mierīgs un lēns bērns. Raidījumā redzami arhīva materiāli, kuros Ģirta mamma dalās atmiņu stāstos par mazo dēlu, kas, nosēdināts uz galda pie atvērta loga, pacietīgi tur sēdējis, līdz kāds zēnu no galda atkal nocēlis. Būs fragmenti arī no aktiera bērnības mājas Vienības gatvē, Torņakalnā, kas savulaik piederējusi Ģirta vectēvam.

Visplašākās skatītāju masas visā bijušajā Padomju Savienībā Ģirtu Jakovļevu iemīlēja kā Johanu Štrausu spēlfilmā "Atvadas no Pēterburgas" (1971) un vēlāk – kā vētraino, vīrišķīgo Uldi vienīgajā Raiņa daiļrades ekranizācijā "Pūt, vējiņi!" (1973), ko noskatījās 18 miljoni skatītāju. Latvijas teātra mīļi savukārt joprojām nevar aizmirst viņa Lorencačo tāda paša nosaukuma Alfrēda de Misē lugā (1973), kā arī Ģirta Liliomu viņam nozīmīgā režisora Alfrēda Jaunušana iestudējumā "Lilioms" (1971), kurš aicināja sēsties atrakciju karuselī: "Sanāk, sanāk, kas samaksājuši, zem šīm baltajām akācijām!..." – joprojām tautā mīļajā Imanta Kalniņa dziesmā ar Māra Čaklā vārdiem.

Andreja Volmāra saruna ar Ģirtu, šķiet, beidzas par ātru, gribas vēl un vēl griezties Jakovļeva stāstu karuselī, kamēr "viena vieta uz zirga vēl brīva"!