• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» īpašā izlase: Dailes teātra «Pazudušais dēls» (1983)

Teātris.zip

Cikla «Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam Dailes teātra iestudējumu «Pazudušais dēls».

Iestudējuma režisors Varis Vētra, scenogrāfe Inese Pētersone, kostīmu māksliniece Baiba Puzina, komponists Arturs Maskats.

Lomās: Vija Artmane, Artūrs Bērziņš, Harijs Spanovskis, Ligita Skujiņa, Hermanis Vazdiks, Jānis Paukštello, Andris Bērziņš, Harijs Liepiņš, Bērtulis Pizičs, Jānis Jarāns, Mirdza Martinsone, Rūta Broka, Rasma Roga.

Latvijas Televīzijas 1986.gada ieraksts.

Kritiķa komentārs

Kitija Balcare:

"Iestudējums bēdu lugai piecos cēlienos «Pazudušais dēls» ir ne tikai veltījums Rūdolfa Blaumaņa 120. gadu jubilejai, bet arī iespēja noskatīties izrādi, ko kā savu diplomdarbu 1983. gadā radīja Varis Vētra. Viņu šodien vairāk pazīstam kā aktieri un dziesmu autoru un izpildītāju. Toreiz - Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes dramatisko teātra režijas nodaļas diplomands Varis Vētra režijas kursa mākslinieciskā vadītāja Arnolda Liniņa virsvadībā (kļūstot arī par asistentu vairākos citos A. Liniņa un Ainas Matīsas iestudējumos).

Izrādes muzikālo risinājumu gatavoja komponists, kas tolaik nupat bija kļuvis par Dailes teātra mūzikas daļas vadītāju, Arturs Maskats, savukārt tērpus - par vienu no spilgtākajām 20. gadsimta pēdējā ceturkšņa atzītajām kostīmu māksliniecēm Baiba Puzina.

Izrādē, ko no 19. gadsimta beigām tematiski visnotaļ viegli pārcelt un ierāmēt mūslaiku dzīvokļos, krogos un likteņos, tās galvenā varoņa Krustiņa smagmes pilno un traģisko likteni, kas grimst dīkdienībā un vieglas naudas meklēšanā, izdzīvo tolaik jaunais aktieris Harijs Spanovskis, kura mātes Roplainietes ciešanas izdzīvo leģendārā Vija Artmane."

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!