• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Valdis Atāls

Daudz laimes, jubilār!

«Dzīve man bijusi kā ceļojums, kurā netrūkst apbrīnojamu, Dieva dotu mirkļu. Bijuši gan interjeri, gan gleznojumi, gan kamīni, gan mūzika, dzeja. Un man nav bijis vēlēšanās tajā nopozēt, tātad iet un uzreiz iekarot. Piedalos tajā brīnumā, kuru man piedāvā un uz kuru es paļaujos,» tās ir dažas rindas no mākslinieka, kā arī kamīnu un interjeru meistara Valda Atāla biogrāfijas.

Raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» veidotājiem šķiet: ļoti piemērotas Adventes svētdienai. Un kā gan ne? Atālu dzīve uznesusi mākslas un mīlestības viļņu galotnēs, taču arī iemetusi čekas pagrabos un cietuma «Baltais lācis» apkampienos.

2018. gadā izdotajā grāmatā «Elles debesis» Atāls stāsta par čekā un cietumā piedzīvoto, par to arī LTV arhīva sarunā ar žurnālistu Gundaru Rēderu raidījumu ciklā «1:1».

Galvenais Adventa jautājums ir: ko mēs izdarām ar dzīves nestajām ciešanām, vai spējam tās pārradīt dziesmā, dzejā un slavinājumā dzīvei? Vai spējam saglabāt gaišumu un humora sajūtu?

Valdim Atālam vienmēr paticis smieties par dzīves paradoksiem, un, kā zināms, arī raidījuma vadītājs Andrejs Volmārs uz jokiem nav jāmudina.

Raidījumā arī daudz Valda Atāla dziesmu gan paša autora, gan Olgas Rajeckas, Haralda Sīmaņa, Ievas Akurateres un pat Raimonda Paula izpildījumā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ivars Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Normunds Rutulis 1

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Nacionālā teātra aktieris Jānis Kubilis

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Igo

Daudz laimes, jubilār!