• Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
  • Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
  • Rīgā skaidrs, +19 °C, D vējš, 4m/s
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Kādēļ Stambulas konvencija izraisa tik asas un pretējas reakcijas?»

Kultūršoks

Valdība atlikusi tā dēvētās Stambulas konvencijas virzīšanu ratifikācijai Saeimā. Konvenciju parakstījušās valstis atzīst par problēmu vardarbību pret sievietēm un sieviešu nelīdztiesību, kā arī apņemas cīnīties ar šīm parādībām. Taču gan deputātus, gan baznīcas pārstāvjus mulsina vairāki konvencijā lietoti termini (piemēram, „sociālais dzimums) un tie mudina pret vardarbību cīnīties tāpat, arī neparakstot konvenciju.  

Ziņas, ka Latvijas katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs apmeklējis Saeimā pārstāvētās partijas un pārliecinājis teju visas, izņemot Vienotību, konvenciju neratificēt, diskusijas publiskajā telpā uzjundījis ar jaunu spēku. Šonedēļ atklātās vēstules publicēja gan vardarbību ierobežojošās konvencijas atbalstītāji, gan tās pretinieki. Dažādu viedokļu cīņas raidījumā #Kultūršoks piektdien plkst.18.55 LTV1.

Komentāri (7)

Юрий Неколайевич
Kapēc tiek publiskota tikai Stambulas konvencijas doktrīna līdz 12.pantam !? Bet netiek runāts par pārējiem šīs konvencijas pantiem!? Kāpec netiek runāts par dzimuma dabisko noniecināšanu un par septiņdesmit sociālo dzimumu ieviešanu Latvijā SK ietvaros!? Kāpēc netiek publiski runāts par bērnu izņemšanu no normālām ģimenem par katru zilumu uz bērna ķermeņa un tālākā šī bērna nodošana viendzimumu pāru audzināšanā !? Konvencijā ir skaidri pateikts,ka ja cilvēkam tu negribi sniegt palīdzibu ,tad tu vari darīt visu,lai šis cilvēks iet bojā !!! Konvencijā ir aprakstīts ,ka bērni no nelabvēligajām ģimenem netiks izņemti ,jo šiem bērniem nav nākotnes un viņi ir sociālie atkritumi !!!
Reinis Bērziņš
https://manabalss.lv/par-stambulas-konvencijas -neratificesanu-latvija-republikas-12-saeima/s how?locale=lv
JanisLaiks
Pretīgi klausīties šos atpalikušos baznīcēnus, kas brīvi interpretē tekstus savās interesēs, saskata tajos neesošas lietas, izgudro melus un sludina tos savu aprobežoto līdzskrējēju vidū. Tautas daļa, kas balso par Puzes ākstu, atplestām mutēm klausās šos liekuļus un kladzina pakaļ. Riebjas, ka politiķi NESPĒJ NEKO šai valstī, - ne apkarot mafiju, shēmas un lielzagļus, ne atsēdināt pagrimušo baznīcu, tur, kur tai pienākas būt - būdā, jo baznīca ir šķirta no valsts un tai nav jāuzbāžas ar saviem stulbajiem padomiem. Vienīgais, ko prot politiķi, ir saņemt algas par rosības imitāciju un atturēties lēmumu pieņemšanā, šie abi darbi viņiem izdodas vareni.
n_karklinz
Stambulas konvencija dala cilvēkus kastās, šo cilvēku mēs aizsargājam, šo cilvēju mēs pasludinām par vārmāku. Tikai un vienīgi pēc dzimuma pazīmes. Es nesaprotu, kā vienlaicīgi var ratificēt gan vispārīgo cilvēktiesību konvenciju, kura nosaka, ka visi cilvēki ir vienādi un šo, Stambulas konvenciju, kura nosaka, ka vīrietis ir vārmāka, sieviete upuris. Šīs konvencijas ir pretrunā viena otrai.
Karklins_
Nožēlojama propaganda! Lielākā daļa konvenciju nav lasījuši un juridisku zināšanu nav, tāpēc tukšā pļūtīšana. Konvencija ir atklāti diskriminējoša pēc dzimuma pazīmes. Mums visi cilvēki ir vienlīdzīgi, bet sievietes būs vienlīdzīgākas. 1984.
Arnolds Krastins
Cālītis varētu kādā filmā tēlot Herbertu Markūzi, nu ļoti liela līdzība.
Arnolds Krastins
Tā balti tērptā filmu k-dze pēc 30 gadiem beidzot atskārtusi Andrea Dworkin tēzes "jebkurš heteroseksuāls sekss ir vardarbība pret sievieti un izvarošana" būtību

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!