• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -18 °C, Z vējš, 0,51m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Sergejs Jēgers

Daudz laimes, jubilār!

Sergejs saka, ka dziedāšana ir ne tikai viņa aicinājums un profesija: «Var teikt, ka dziedāt – tas ir mans pienākums. Un mūzikā es gribu izdarīt visu labāko, ko es spēju.» Taču Sergeja sirds lieta, kā viņš pats to sauc, ir labdarība – slimu un pamestu bērnu atbalstīšana. Tas ietver ne tikai finansiālu palīdzību, tās ir tikšanās, sarunas, nometnes, mūzikas stundu pasniegšana un interese par bērniem, kas dzīvē nesaņem vecāku mīlestību. «Labdarība ir kā dzīvesveids – palīdzēt otram.»

Pats mākslinieks uzaudzis bez mammas un tēta. Pēc mātes traģiskas bojāejas, rūpes par trim bērniem – piecgadīgo Sergeju un mazākajām māsiņām Inesi un Allu – uzņēmās ome. Jau no agras bērnības Sergejam nācies strādāt visus lauku darbu, kopt lopus, vākt sienu, dzīvot bez komforta un agri pieaugt. Pats mācījies Rīgas Mūzikas internātskolā un tāpēc labi saprot, kā tas ir  - būt sistēmas bērnam. Jau sešpadsmit gadu vecumā Sergejs pieteicies pasniegt mūzikas stundas dienas aprūpes centrā «Saule» (1997-1999) un bērnu namā «Vita» (1996-2005): «Gribēju, lai man pašam ir sava nauda, lai varu nopirkt pats savas drēbes, tādas, kādas es pats gribu, nevis tādas, kādas ir visiem…» Interesanti, ka arī tagad neatņemams gan skatuves, gan ikdienas aksesuārs dziedātājam ir ekstravagants apģērbs, elegantas piespraudes un apavi, kas viņa garderobē ir visdažādākajos toņos. Viņš ir smaržu pazinējs, ceļotājs un labas virtuves mīļotājs, arī pats lieliski gatavo: «Ēst gatavošana, konservēšana un marinēšana ir mana atpūta. Tā es uzkrāju spēkus un atpūtinu prātu,» atklāj Sergejs.

2007. gadā, pateicoties uzņēmēja Māra Bensona atbalstam, tiek dibināts Sergeja Jēgera labdarības fonds, palīdzot bērnu ārstniecības un uzturēšanās iestādēm. Pēc mācībām Rīgas Mūzikas internātskolā ieguvis bakalaura grādu (2003) J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un 2005. gadā beidzis maģistrantūru pēc studijām pie profesora Kārļa Zariņa. Papildinājis meistarību Šveicē «Schola Cantorum Basiliensis» pie profesora Andreasa Šolla (Andreas Scholl) un profesora Roberta Ekspēra (Robert Expert) meistarklasēs Francijā.

Dziedātāja gaitas sācis Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudijas «Figaro» iestudējumos 2000. gadā. No 2001. gada koncertē Rīgā un citur Latvijā – Rīgas Domā, sv. Jāņa baznīcā, sv. Pētera baznīcā u.c. 2003. gadā Eņģeļa lomā A. Rubinšteina operā «Dēmon»s debitēja Latvijas Nacionālajā operā, ar šo lomu sajūsminot skatītājus arī operas viesizrāžu ietvaros Savonlinnas operas festivālā Somijā (2004). Citas lomas operās: Orfejs (K. V. Gluks Orfejs un Eiridike, koncertuzvedums Cēsīs, 2004), Rinaldo (G. F. Hendelis Rinaldo, izrāde Rundāles pilī, 2004), Rudžēro (G. F. Hendelis Alčīna, LNO, 2004). Piedalās lielas formās darbu atskaņojumos, kuru vidū G. F. Hendeļa Mesija, A. Vivaldi «Gloria», «Stabat Mater», kantātes «Cessate», «o mai cessate», «O mie porpore piu belle», «Nisi Dominus», Dž. B. Pergolēzi «Stabat Mater», J. S. Baha Marka pasija, 170. kantāte, H. Persela Oda sv. Cecīlijas dienai u.c. Ārpus Latvijas koncertējis Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā, Lielbritānijā, Jaunkaledonijā, ASV, Kanādā, Baltkrievijā, Uzbekistanā, Kazahstanā, Spānijā, Somijā, Portugālē, Itālijā, Zviedrijā, Ēģiptē, Nīderlandē, Francijā u.c. 2005. gadā kā vienīgais kontrtenors ierindojās 25 finālistu vidū un ieguva godpilno 6. vietu prestižajā raidsabiedrības «BBC» konkursā «Pasaules dziedātājs 2005» Velsā (Cardiff Singer of the World 2005). 2006. gadā izdevniecībā „Upe tuviem un tāliem” izdots Sergeja Jēgera pirmais soloalbums „Ave Musica”. 2007. gadā izdevniecībā „Upe tuviem un tāliem” klajā nācis albums „Duende”, kurā Sergejs Jēgers muzicē duetā ar saksofonistu Arti Gāgu. Paralēli darbam pie šī albuma studijā «Lokomotīve» tapusi dokumentālā filma «Ar tevi uz tu» (režisors Dāvis Sīmanis) par Sergeju Jēgeru, kā arī izveidots videoklips «Panis Angelicus» (režisore Una Rozenbauma). 2009. gadā klajā nāca Sergeja Jēgera trešais disks «Dziesmiņās remdējos» - latviešu tautas dziesmu apdares, ko aranžējis Raimonds Tiguls un ko dziedātājs ieskaņojis kopā ar orķestri «Sinfonietta Rīga» un diriģentu Māri Sirmo.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Kārlis Būmeisters 1

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Teologs Juris Cālītis

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!