• Svētdiena, 2020. gada 9. augusts
  • Vārda diena: Madara, Genoveva, Genovefa
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ziedoņa un Raimonda Paula daiļrades koncerts. «Visas taisnības»

Koncerti

Dzejnieka Imanta Ziedoņa un komponista Raimonda Paula  septiņdesmito gadu nogalē  radušās dziesmas  iedvesmojušas  divus jaunus cilvēkus -  mūziķi Raimondu Gusarevu ar skatuves vārdu El Mars un DJ Monstu.

Mūzikas arhīvos pārskatītas vairāk nekā četrdesmit  dziesmu, lai koncerta  programmai un arī albumam «Visas taisnības» izvēlētos tās pārdesmit , kurām piestāv šī laika skanējums ar DJ Monsta  radīto jauno ritmu un «skrečošanu» ar Raimonda Gusareva  izjūtu par dzejas melodiskumu.

Raimonds Pauls savulaik  arī mūzikā eksperimentēja un meklēja jaunas intonācijas.  Jaunie populāro  melodiju aranžējumi  veidoti ar mūsdienīgu elpu un patiesu cieņu pret Paula radīto.

Katra no Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa  dziesmām jaunu skanējumu ieguvusi arī tāpēc, ka tās izpilda mūziķi, kuriem būtiski sarunāties ar klausītājiem un sabiedrībā kopt dzejnieka Imanta Ziedoņa idejas  – tie ir Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora, Jānis Strapcāns, Elizabete Vētra, Renārs Kaupers, arī reperis Edavārdi, veļasdēļa spēlmanis Jāzeps Podnieks un  džeza mūziķis Deniss Paškevičs. Azartisks piedzīvojums koncertā būs «vecā un jaunā»  Viktora Lapčenoka un Renāra Kaupera sadziedāšanās populārajā «Dziesmiņā par prieku».

Maestro Raimonds Pauls koncertā «Visas taisnības» bija kopā ar mūziķiem un  melodiju jaunajam skanējumam, pievienoja  savu nezūdošo muzikālo  klavierspēles intonāciju.

Koncerts «Visas taisnības» ir dzejnieka Imanta Ziedoņa muzeja iecere.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!