• Pirmdiena, 2020. gada 17. februāris
  • Vārda diena: Konstance, Donats
  • Rīgā +9.0°C, DA vējš 4.5m/s, 744mm Hg, 74%
LSM Bērnistaba

Eirovīzija 1. diena: Mēģinājums un tikšanās ar presi

Eirovīzija

Latvijas delegācija ir aizvadījusi pirmo dienu Lisabonā, gatavojoties Lauras Rizzotto priekšnesumam starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Šodien dziedātāja pirmo reizi kāpa uz lielās skatuves un izmēģināja priekšnesumu konkursa skatuves tērpā.

Jau tūdaļ pēc brokastīm Latvijas delegācija devās uz Altice Arēnu, kur no 8. līdz 12. maijam norisināsies 63. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Vispirms Latvijas pārstāve Laura Rizzotto un bekvokālisti piedalījās skaņas mēģinājumā ar konkursa skaņu režisoru, bet pēc tam - pirmo reizi kāpa uz lielās skatuves, lai izmēģinātu priekšnesumu. Laura Rizzotto izmēģināja uzstāšanos tērpusies konkursa kleitā, kas tapusi sadarbībā ar zīmola «Baronessa» dizaineri Martu Bērzkalnu. 

«Šī mēģinājuma laikā notiek kadrējuma labošana, gaismu  režijas precizēšana un pārrunas ar radošo komandu, lai pēc iespējas precīzāk sagatavotu priekšnesumu tādā tehniskajā izpildījumā, kādu esam iecerējuši,» skaidro Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska. «Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, priekšnesumos netiks izmantoti LED ekrāni, jo organizatori vēlējās, lai galveno uzmanību izpelnītos tieši dziesmas un to izpildījums. Šādam lēmumam viņus iedvesmoja pērnā gada uzvarētāja - portugāļa Salvadora Sobrala uzvara ar šķietami askētisku skatuves priekšnesumu, kurā priekšplānā izvirzījās mūzika nevis skatuves šovs».  

Pēc pirmā mēģinājuma Laura Rizzotto piedalījās preses konferencē un Meet and Greet pasākumā ar klātesošajiem medijiem. Pēcāk tika sniegtas arī vairākas individuālās intervijas.

Preses konferencē Laura parādīja sevi kā spožu, dzīvespriecīgu un komunikablu personību, kas dzirksteļojoši joko un spēj ieinteresēt žurnālistus. Uzzinājām arī jaunus faktus par Latvijas pārstāvi šī gada Eirovīzijā - piemēram, to, ka viņa mēdz dot vārdus saviem mūzikas instrumentiem. Lauras pirmo ģitāru sauca Šelbija, bet mūziķes elektriskā ģitāra nosaukta dziedātājas Džosas Stounas vārdā.     Plašu smieklu vētru publikā izsauca Lauras atzīšanās, ka viņa mēdz ar saviem instrumentiem aprunāties un tos apskaut.

Rīt Latvijas delegācijai paredzēta mierīgāka diena - Laura Rizzotto kopā ar bekvokālistiem dosies iepazīt Portugāles pērli Mystic Sintra.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!