• Trešdiena, 2021. gada 12. maijs
  • Vārda diena: Valija, Ina, Ināra, Inārs
  • Rīgā skaidrs, +18 °C, DA vējš, 3,12m/s
LSM Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār! Deniss Paškevičs

Daudz laimes, jubilār!

Maija pirmajā svētdienā satiksimies ar aprīļa izskaņas jubilāru – mūziķis Deniss Paškevičs dzimis 28. aprīlī. Viņa jaunākais apbalvojums «Zelta mikrofons 2020» nopelnīts par džeza mūzikas albumu «Variations», kas tapis sadarbībā ar V. Gaņeļinu un A. Gotsmanu.

Harismātiskā mūziķa darbības spektrs ir visai plašs – saksofonists, flautists, komponists, producents, džeza mūzikas izglītotājs, kurš nesen uzņēmies vadīt arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas «Melngaiļskolas bigbendu» un «Junioru bendu».

Paškevičs ir viens no retajiem Baltijas māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā kā sava, unikāla stila aizsācējs Latvijā.

Denisa mamma bija ilggadējā LTV grima un stila māksliniece Biruta Magele, bet tēvs – kinorežisors Jevgēņijs Paškevičs. Interese par mūziku radusies jau bērnībā, klavieru un flautas spēli sācis apgūt Mediņos, bet liktenīgais pagrieziens, kurš aizvedis džeza pasaulē, noticis pusaudža gados. Rokās nonākusi magnetofona kasete ar amerikāņu saksofonista un komponista Džona Koltreina albumu "A Love Supreme”, ko klausoties vai veselu gadu, radusies nepārvarama vēlme spēlēt kā viņam. Savukārt liktenīgā instrumenta saksofona suģestējošo spēli Deniss apguvis Igaunijā, G. Otsa Mūzikas koledžas Džeza nodaļā, vēlāk jau Mūzikas akadēmijas laikā arī Holandē. Došanos pasaulē talantīgais mūziķis allaž uzskatījis par svarīgu personiskās un radošās attīstības stūrakmeni un tagad ar prieku gatavs savu, ar starptautisku atzinību vairākkārt novērtēto pieredzi un prasmi nodot talantīgajiem Liepājas jauniešiem.

Deniss Paškevičs piedalījies vairāk nekā 50 albumu ierakstos, viņš ir piecu starptautisku saksofonzīmolu mākslinieks, kā arī mūzikas izdevniecības «Riga Room Records» dibinātājs.

Deniss ir arī triju meitu tētis, bet viņa dzīvesbiedre ir pazīstamā džeza dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Kino režisors Rolands Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Valmieras teātra aktieris Tālivaldis Lasmanis

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Aktieris Lauris Dzelzītis 1

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Kino režisors Rolands Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Deniss Paškevičs

Daudz laimes, jubilār!