Latvijas basketbolisti pret slovākiem visu pirmo ceturtdaļu, kamēr laukumā bija iespējamai pirmais piecinieks, brāļi Bertāni, Ate, Čavars un Zoriks bija iedzinējos, bet spēles ritējumu salauza no soliņa laukumā nākušie Artūrs Kurucs un Rihards Lomažs. Viņu pūlēm Latvija ieguva 11 punktu vadību. Vēlāk iespēlējās arī kapteinis Dairis Bertāns un citi pieredzējušie spēlētāji, kuriem pieredze finālturnīros, uzvara 91:84.

Intervija - Luka Banki, Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris

«Mēs šodien komandā iesaistījām divus jaunus spēlētājus. Dāvim Bertānam šī bija pirmā diena ar komandu, tāpat arī Mārtiņam Meieram šī bija viena no pirmajām iespējām, jo sagatavošanās ciklā viņš saskārās ar neparedzētām grūtībām. Mums vēl ir jāizlemj, kā viņus vislabāk izmantot, lai viņi komandu padarītu labāku.»

Intervija - Dāvis Bertāns, Latvijas basketbola valstsvienības uzbrucējs

Lukam Banki spēles dienā 56.dzimšanas diena, bet treneris bijis tik ļoti spēlē, ka brīžiem to pat aizmirsis. Pirmajā pārbaudes spēlē viens no pasaules labākajiem tālmetienu speciālistiem Dāvim Bertānam garām aizmesti visi astoņi trīspunktu metieni, kas Eiropas laukumos ir par gandrīz 50cm tuvāk nekā NBA.

Intervija - Dāvis Bertāns, Latvijas basketbola valstsvienības uzbrucējs

Valstsvienība jau trešdien dosies tajā saucamajā «covid burbulī», lai minimalizētu kontaktu ar apkārtējiem cilvēkiem, bet FIBA pasaules kausa priekškvalifikācija sāksies sestdien. Latvijai grupā Baltkrievija un Rumānija.