• Sestdiena, 2020. gada 26. septembris
  • Vārda diena: Kurts, Knuts, Gundars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV JAUNUMS! Diskusiju raidījums «Tieša runa». Kārtējā Zolitūde — traģēdija Varakļānos

Tieša runa

Ir notikumi... Ir amatpersonas... Ir frāzes, bet par maz skaidrības un par maz atbildības. Jauns diskusiju raidījums «Tieša runa» no 2. septembra trešdienās 21.20 LTV1 un ltv.lsm.lv!

Kārtējā Zolitūde — tā varētu saukt traģēdiju Varakļānos, kad veselības aprūpes centra lifta šahtā iekrita un dzīvību zaudēja mazs zēns. Ģimene sēro, bet kā vērtēt amatpersonu un arī sabiedrības atbildību notikušajā?

Studijā — bojāgājušā Kristapiņa vecāki Rasma Pudule un Andris Elsts, Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs, Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis, arhitekts Andis Sīlis, Zolitūdē bojā gājušā Andreja Burvja tēvs Imants Burvis, Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ringolds Balodis (NSL) un zvērināts advokāts Lauris Liepa.

Komentāri (6)

Ilze Sedliņa
Man gan raidījums patika. Patika, ka neļāva izplūst ar pilnīgi bezjēdzīgiem skaitļiem. Kāda nozīme skaitļiem, ja cilvēks gājis bojā? Un jā, atkāpšanās nozīmētu vismaz kaut kādu reakciju nevis muļķīgais uzstādījums - strādāšu, lai šādu kļūdu vairs nebūtu. Es teiktu, ka tas ir gļēvulības (vai turēšanās pie krēsla) piemērs. Paldies Bojāram un viņa komandai par raidījumu! Tā turpināt!
Vivita Ponciusa
Galvenais kāpēc to visu sāku rakstīt: neadekvātais aptaujas jautājums: “apstākļu sakritība – vainīgo nav!”
Piedodiet, bet tas nebija profesionāli….
Vivita Ponciusa
Turpinājums: Kāpēc nebija atbilžu variants: Apstākļu sakritība – vainīgi visi iesaistītie:
Vecāki, ka neredz, kur iet viņu bērns…
Vadītāja, kas nepamana 35 cm lielu šķirbu.
Personas, kas liftu uzstādīja un apkalpoja.
Personāls un citi apmeklētāji, kas šo liftu (pacēlāju) kaut reizi ir izmantojuši….
Nabaga pašvaldības vadītājs, kurš, iespējams, vienīgais šo liftu nav redzējis un paļaujas uz profesionāļiem, kas liftu uzstāda un apsaimnieko ēku. Protams viņš apzinās, ka ļoti līdzvainīga ir centra vadītāja, bet saprot, ka šis cilvēks šo iestādi vada labāk nekā to dara citi cilvēki un nav pacēlāju ražošanas eksperte. Protams, iespējams, piederība vienai partijai arī dara savu….Izskatījās, ka cilvēks ir apjucis un patiešām mēģina izprast situāciju un nevēlas izteikt minējumus par vainīgajiem pirms izmeklēšanas, bet raidījuma vadītājs visu laiku centās šo cilvēku salauzt….jau no paša sākuma bija skaidri redzama vadītāja nostāja un viedoklis….
Šajā situācijā ir dalīta atbildība un vai t
Vivita Ponciusa

Gribi būt Domburs, bet neesi…

Lai gan man ļoti patīk "Aizliegtais paņēmiens" (kaut arī sižets par Mārupes gurķiem no Centrāltirgus nebija nopietns), raidījumu “Tieša Runa” skatīties bija grūti. Esmu taisnības meklētāja, bet tracina neprofesionalitāte, ja cilvēkiem neļauj izteikties, lai konstruktīvi izteiktu savu viedokli….Pašvaldības vadītājs sāk saukt ciparus, pamatot savu izvēli, bet vadītājs saka, ka tas viņu neinteresē…Tad jautājums – Kāda ir raidījuma jēga???

Skatītāji var balsot par trīs atbilžu variantiem, no kuriem viens pilnīgi bezjēdzīgs: apstākļu sakritība – vainīgo nav! Šis viedoklis “starp puķēm” tiek pielīdzināts pašvaldības vadītāja viedoklim, kas būtībā krasi atšķiras.

Arhitekts Andis Sīlis – “Varbūt Jūs varētu vadīt šo raidījumu?” Visu cieņu cilvēkam, kas spēj racionāli domāt un paust loģisku viedokli.

Pēteris Druķis – arī patīkami klausīties šī cilvēka viedoklī…liekas, ka ir ieinteresēts tajā ko dara un dara to atbildīgi….iespējams, maldos….

Kāpēc n
Baiba Dirnēna
Kāds labums kādam, ja Justs atkāpsies? Tas puisīti neatdzīvinās! Pilnīgs sviests nevis objektīvs raidījums. Jau pēc piecām minūtēm skaidrs, ka Bojārs grib tikai asinis nevis reālu taisnīgumu. Paldies par milzīgo gūzmu negatīvu emociju, vairāk šo raidījumu neskatīšos.
knsuls123
Kapēc mēs meklējam vainīgos tik tālu. Ir nepieciešams jautāt vecākiem, kā 2 gadus vecs bērns varēja kāpt pacēlājā viens. Vecākiem būtu jākaunās sēdēt studijā. Tā ir tikai tēva vaina.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!