«Mana māte Kristīne Baltpurviņa nodzīvoja astoņdesmit gadus. Toreiz cilvēku veselība bija stiprāka, jo ēda rupjmaizi, biezpienu un produktos nebija to E vielu… Mammīte man bija ļoti mīlīga un labestīga. Selekcionārs Pēteris Upītis viņas vārdā nosauca jaunu balto ceriņu šķirni,» ar sirsnību atceras Gunārs pats. Un turpina par tēvu Kārli Placēnu, kas nodzīvojis vēl brangāku mūžu – 94 gadus un iemācījis Gunāram visus lauku darbus.

«Par to tēvam – paldies! No viņa esmu guvis arī humora dzirksti. Tēvs bija sabiedrisks, viesībās mēdza tēlot viesmīli, spēlēja pašdarbības teātrī. R. Blaumaņa lugās viņam īpaši padevās ebreju lomas. Viņš bija neliela auguma, kalsns. Varbūt tāpēc, dienot strēlniekos Maskavā, bija izlūks. Atceros, ar kādu humoru viņš stāstīja, kā Zvirbuļu kalnos gājis pēc ķiršiem…»

Jācer, ka stāstu par ķiršiem dzirdēsim raidījumā, jo, kā zināms, raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» vadītājam Andrejam Volmāram joki patīk.

Bet, runājot par dzīves izspēlētiem jokiem, Placēna sākotnējā izglītība varētu būt viens no tiem: beidzis Sausnējas pamatskolu, Vestienas divgadīgo Lauksaimniecības un lopkopības skolu, Vecbebru Biškopības un dārzkopības tehnikumu un tikai tad - Teātra institūtu. Latvijas TV arhīvs glabā materiālus, kas filmēti mākslinieka Skultes vasarnīcā: puķu audzēšana, biškopība un dārza darbi, kas patiesībā nav tikai hobijs. Daudzi nezina, ka tā arī mākslinieka profesija, kas paralēli aktiera darbam ir gan atslodze, gan spēka avots atvaļinājuma laikā.

Dailes teātra štata sarakstā Gunārs Placēns ir kopš 1951. gada. Spēlējis Edgaru Blaumaņa ”Ugunī”, Krustiņu ”Pazudušajā dēlā”, Sančo Pansu ”Donā Kihotā”, Didzi ”Pūt, vējiņos!” u. c. Kino debitējis 1958. gadā filmā ”Latviešu strēlnieku stāsts”. 25 lielāku un mazāku Gunāra Placēna kinolomu skaitā ir filmas ”Ilze”, ”Dāvana vientuļai sievietei”, ”Nāves ēnā”, ”Mērnieku laiki” un daudzas citas.

Latvijas Televīzijas arhīvs glabā ne tikai filmas, bet arī lielu skaitu oriģinālraidījumu ar mākslinieka piedalīšanos: teātra izrāžu ierakstus, LTV iestudējumus, raidījumus par teātri, kultūru, koncertus. Kopskaitā 285 vienības. Īpaša vieta Placēna TV daiļradē ir sadarbībai ar bērnu raidījumu režisori Ināru Čaksti : raidījumi «Miedziņš nāk», «Vakariņa pasakas», «Aktieris skapī», LTV iestudējums «Divas Lotiņas» ir tikai daži no LTV arhīvā esošajiem nosaukumiem.

«Talantu nevar iemācīt, bet skolās to var slīpēt. Komiķim, jūtot situāciju, jāprot smīdināt ne vien ar vārdiem, bet arī ar mīmiku, žestiem,» bez koķetērijas saka pats Gunārs.