• Sestdiena, 2020. gada 24. oktobris
  • Vārda diena: Renāte, Modrīte, Mudrīte
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Šodienas jautājums» - vai jāatsakās no autoratlīdzībām?

Šodienas jautājums

Komentāri (3)

Gita Morris Vāgenheima
Un kungam Puntulim no sirds novēlu ieiet Latvijas vēsturē, panākot, ka zem viena ("kultūras") jumta beidzot apvieno Izglītību, Zinātni, Mākslu un Sportu! Jo KULTŪRA ir VISS, ko cilvēks ir radījis ar savu fizisko un garīgo darbu atšķirībā no dabas parādībām. Pandēmijas laikā it īpaši uzkrīt šī disonanse, kad "kultūras" ministrs ir noraizējies tikai par māksliniekiem, lai gan galvenajai raizei vajadzētu būt par veselības un zinātnes ļaudīm! (Nemaz nerunājot par to, ka mākslinieki mietpilsoniski izrādās "kultūras" dobes raidījumā ar savām privātmājām un plašajiem dārziem...)
Gita Morris Vāgenheima
Kungs Zakaķistovs 7.-ajā minūtē 30.-ajā sekundē mani galīgi samulsināja (diemžēl ne ar savu Džordžo Armānī modeļa izskatu). Citēju: "... Māklers izraksta rakstu, kas ir autoratlīdzība; policists izraksta rakstu, un tas ir darbs. Kas ir darbs un kas ir autoratlīdzība - šobrīd ir jādefinē..." Nu, teiksim tā - ja pēdējos 30 gados Latvijā vēl nav nodefinēti ne DARBS, ne AUTORATLĪDZĪBA, tad, par ko mēs te vispār runājam? Kā var atteikties no kaut kā, kas pat nav vēl nodefinēts? - - - "Māklers izraksta rakstu"? Ko tas nozīmē? - Māklers saņem procentus no darījuma, kurā piedalījies kā vidutājs, un šie procenti ir iekalkulēti darījuma izmaksā. Policists ir valsts darbinieks - likumsargs. - - - Vai kungs Zakaķistovs ir īstā persona, kurai būtu jārisina autoratlīdzību jautājums un tas "jāizskaidro" valsts TV?
Jānis Laiks
1. Autoratlīdzību saņēmēji ir arī mākleri un jurid. pakalp. sniedzēji? Nepārklausījos? Un Puntulis tos sauc par kultūras darbiniekiem? Un viņi nespējot samaksāt VSAOI, jo pārāk maz pelna? Vai tie ir salti meli jeb zaimošana? Es saprotu, ka rakstītāji vai zīmētāji nespēj nodrošināt sev regulārus ienākumus, ja izvēlas nestrādāt pastāvīgu darbu, bet grib tikai radīt, bet juristiem jau nu gan vienmēr ir garantētas darba iespējas.
2. Kā ministrs minēja, kultūras darbiniekiem parasti ir ieņēmumi vairākās vietās. Vai beidzot nav pienācis laiks ieviest vispārējo visu ienākumu deklarēšanu, lai noskaidrotu, vai tiešām kāds kultūrā strādājošais vairākās vietās kopā spēj nopelnīt tikai 200 EUR/mēn. un tādēļ ir izmisis par VSAOI nodokli? No kā šādi cilvēki iztiek, ja tādi patiešām eksistē kultūras nozarē? Vai darbaspējīgā vecumā esošam nav jāmaina sava dzīve, ja viņš spēj nopelnīt tikai 200 EUR?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Šodienas jautājums - autoratlīdzību nodokļu režīma reforma 1

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - jaunais sabiedrisko mediju likums

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - cīņa ar Covid-19

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - ierobežojumi cīņai ar Covid-19

Šodienas jautājums