• Sestdiena, 2020. gada 19. septembris
  • Vārda diena: Verners, Muntis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Zviedrijas seriāls. «Restorāns» 1. - 2. sērija

Restorāns

Ir 1945. gads. Stokholmas ielās līksmo tūkstošiem cilvēku, kuri svin Otrā pasaules kara beigas. Kalle, jauns un dedzīgs pavārs, un noslēpumainā, jaunā sieviete Nīna satiekas cilvēku pūlī. Pārmijis vien pāris vārdus, Kalle noskūpsta Nīnu un pazūd. Pēc pirmās smagās darba dienas vienā no prestižākajiem Stokholmas restorāniem Kalle vēl nenojauš, ka restorānā satiktā būtne Nīna ir arī viena no tā īpašniecēm.

Abi kopā pavada kaislīgus mirkļus, bet drīz Kalle apjauš, ka abu dēka apdraud viņa karjeru. Kalle, kura apgādībā ir visa viņa ģimene, nevar atļauties liktenīgas kļūdas. Vecākais Lēvanderu dēls Gustavs prāto, kā glābt restorānu no pēckara ekonomiskās krīzes, tomēr tieši viņa mātei Helgai Lēvanderei ir vislielākā teikšana, kā vadīt ģimenes biznesu. Pabeidzis militāros pienākumus, mājās atgriežas arī Helgas dēls Pēters, kurš pārrodas ar jaunu ebreju sievieti Suzanni. Tas Helgai nav pa prātam. Tomēr svarīgākais ir viens: restorāna 50 gadu pastāvēšanas jubilejā Lēvanderiem ir jādara viss, lai piesaistītu naudīgus un ietekmīgus apmeklētājus, kuri paglābtu biznesu no posta. Tikmēr jaunā viesmīle Megana ir vientuļā māte, kuras dēls dzīvo audžuģimenē, bet kuru viņa vēlas audzināt pati un darīt viņa labā visu iespējamo. Viņu neapmierina attieksme pret darbiniekiem restorānā, tādēļ Megana iestājas par savām tiesībām arodbiedrībā. Tas nepatīk viesnīcas īpašniekiem. Pēters pakāpeniski sapinas ar kādu reketieri, un viņa darbības nonāk policijas redzeslokā un apdraud Suzannas dzīvību. Nīnas un Kalles romānam attīstoties, abiem jāizšķiras par lēmumiem, kas mainīs viņu dzīves. Abu kaislībai ir augsta cena.

Zviedrijas kostīmdrāma «Restorāns» ir izpelnījusies kritiķu un skatītāju uzmanību, pēc seriāla pirmās sezonas saņemot galveno Zviedrijas Televīzijas apbalvojumu "Kristāls“. 2020. gadā seriālam uzņemta jau ceturtā sezona. «Restorāns» ir ģimenes stāsts vairāku desmitu gadu garumā, atspoguļojot šķiru cīņas, izdzīvošanas grūtības pēc kara, jaunās ekonomikas uzplaukumu un uzdodot jautājumu, kas ir bijis aktuāls visos laikos: vai īsta mīlestība pārdzīvos jebkuras grūtības?

1. sērija

Stokholmas ielās valda līksmība, atzīmējot Otrā pasaules kara beigas. Cilvēku pūlī skatienus saslēdz arī jaunais pavārs Kalle un bezrūpīgā Nīna. Kalle noskūpsta Nīnu un pazūd no viņas redzesloka. Kalle pavada pirmo darba dienu prestižākajā Zviedrijas restorānā, kas pieder Lēvanderu ģimenei. Restorānā Kalle vēlreiz satiek Nīnu, tomēr viņš vēl nezina, ka Nīna nāk no Lēvanderu ģimenes. Abi pavada kopā kaislīgus mirkļus. Pēc saķeršanās ar despotisko virtuves saimnieku, šefpavāru Beki, Kalli atlaiž. Tomēr veiksmīgas sakritības rezultātā Kalle iepazīstas ar Helgu, viesnīcas īpašnieci, kura viņā saskata lielisku pavāru.

2. sērija

Helgas dēls Pēters atgriežas mājās pēc militārā dienesta. Viņš ierodas kopā ar jaunu ebrejieti vārdā Suzanne. Helga neslēpj savu nepatiku pret jaunās sievietes izcelsmi un, būdama lojāla Zviedrijas augstāko aprindu uzskatiem par ebrejiem, dara visu, lai Pēters no Suzannes šķirtos. Pēc pazemojošas tikšanās ar Nīnas draudzenēm Kalle Nīnu tomēr satiek vēlreiz. Vai abu ceļi atkal krustosies? Gustavs mēģina slēpt faktu, ka restorāns ir bankrota priekšā.

The Restaurant

Zviedrija, 2017

Rež: Haralds Hamrels

Lomās: Čārlijs Gustavsons, Heda Šērnsteda, Ādams Lundgrēns, Matīass Nūrdkvists un citi

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Restorāns» 5. sērija

Restorāns
Anotācija

«Restorāns» 6. sērija

Restorāns
Anotācija

«Restorāns» 5. sērija

Restorāns
Anotācija

«Restorāns» 3. - 4. sērija

Restorāns