• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Pribaltikas» diskrētais šarms

Melu laboratorija

Konfekšu kaste «Prozit» un «Rīgas melnais balzams» pirms gadiem trīsdemit bija gluži kā burvju nūjiņas, ar kurām varēja dabūt gatavas brīnumu lietas, kad bija jābrauc uz Maskavu — «kārtot lietas».Tolaik visas piecpadsmit brālīgās republikas it kā jau bija vienlīdzīgas, bet Baltijai un daudziem tās zīmoliem padomju cilvēka acīs bija īpašs šarms. Kamēr pa pasauli ceļot šis cilvēks varēja tika televizorā, Pribaltika bija tepat līdzās. Un iedomājieties — tur gan arhitektūra un valoda bija citādas, gan cilvēki pie luksoforiem zaļo gaismu gaidīja! Vai tad nav visīstākās ārzemes?

Komentāri (3)

Valdis Aleksandrovs (Valdiņš)
80. gadu pirmajā pusē ar mammu aizbraucām uz Jaltu. Melnās jūras pludmalē gandrīz negulšņājām, bet gan centāmies apgūt vietējos kultūras un dabas jaukumus.
Nelāgi bija iegadījies, bet tieši iepriekšējā gadā kaut kādu tūristu dēļ bija nosvilis sūri grūti ieaudzētais mežs kalnienē, tādēļ ekskursijas uz Krimas augstāko virsotni Aipetri netika rīkotas, arī individuālus ļautiņus turp nelaida. Bet mēs gājām... Kājiņām. Apmēram 10 km no autobusa galapunkta. Kādā brīdī mums līdzās piestāja "bobiks". Šoferis, vietējais mežzinis, painteresējās, kurp dodamies. Tā panikni - ar domu sūtīt no kalniņa lejiņā. Kad padzirdēja, ka esam no Latvijas, vien noteica: "Pribalķika? Nu tad esmu drošs, ka viss būs kārtībā! Ejiet! Pabrīdināšu kolēģus, ka pie mums kulturāli ļaudis ieradušies!"
Tāda, lūk, attieksme pret pribaltiem bija!
Jānis Kalniņš
Nu, un - kas no tā VISA ir palicis pāri šodien, TIKAI nepilnus 25 gadus PĒC pašreizējās "brīvvalsts atjaunošanas"?!? Par ko varam (???) būt pamatoti lepni pašreizējā MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU un nožēlojami gļēvu "kluso mīzēju" SILES "valstī" "latv(ĀN)ijā"?...
Inga Zeltiņa
Latvija ir teritorija un cilvēki, kas te dzīvo vai kuri to jūt kā savu valsti, žēl, ka daži par sevi tā izsakās, kā Jānis. Man ir jauki cilvēki blakus un tādus arī esmu radījusi pati. Jādara tas, ko varam ietekmēt, tukša mutes virināšana lepnumu nevairo. Lai visi ierauga sevī to, ko var dot un dara to, nav nozīmes darba lielumam, svarīgi, ka dara

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija. LTF

Melu laboratorija
Anotācija

«Melu laboratorija» 27. janvārī. LTF

Melu laboratorija