• Svētdiena, 2021. gada 16. maijs
  • Vārda diena: Edijs, Edvīns
  • Rīgā mākoņains, +18 °C, Z vējš, 1,03m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Bistro Frics». 1. sērija. Birokrātija

Aizliegtais paņēmiens

Jūrmala. Jomas iela. Parasts bistro, parasti frī kartupeļi, parasti darbinieki un parasti pircēji. Bet, piedodiet, — šoreiz nekā parasta. Tā ir vērienīga žurnālistiskā fikcija — reāls bizness ar mērķi atklāt un parādīt, kā ir būt mazajam uzņēmējam Latvijā. Birokrātijas līkloči, kontroles dienestu dubultie standarti, banku nievājošā attieksme. «Aizliegtais paņēmiens». Operācija piecās sērijās «Bistro «Frics»» — no 2. novembra, pirmdienās, 19.30! Kā ir patiesībā?

1. sērija
Mazā biznesa uzsākšana. Vai tiešām valsts un pašvaldības ir izdarījušas visu, lai tas būtu vienkārši, ātri un lēti? Nevajadzīgi birokrātijas šķēršļi būvvaldēs, pārtikas aprites uzraudzības dienestos. Starpnieki, kas no tā gūst ievērojamu labumu.
 

Uzzini vairāk par īstenoto operāciju:
Guntis Bojārs: Žurnālistiskā operācija Jūrmalā «Bistro Frics» — kas Latvijā nogalina mazo biznesu

Komentāri (46)

Ieva Linarte
Latvijā ražoti frī kartupeļi:
http://partikasgrozs.lv/produkti/ fri-kartupeli-vakuuma-i-bertina/
Jurijs Kervis
Nožēlojami! Ne jau tik daudz nožēlojami ir viši šie Trukšņi, Sīļi, sīki un lieli ierednīši, starpnieki un pašvaldības policisti, kuri tā kā ērces barojas no tiem, kas grib stradāt un kaut ko nopelnīt, nevis tikai atņemt un pārdalīt. Visvairāk nožēlojami ir tas, ka arī šis Bojārs nu nevar patiesību publiski pateikt. Sistēma visus jau tā ir novedusi, tik tālu melus piesedz un kontrolē legālo zagšanu, ka tagad jau vairs neviens neuzdrīkstas pateikt patiesību ka tā ir regulāras masveida zagšanas sistēma ko organizē un piesedz "legālas" valsts varas struktūras. Un kas par to visu maksā? Nu protams gala patērētājs ar savu maciņu, kuram par visu šo ir jasamaksā 3x 5x un pat 10x apjomā. Ikviena prece vai pakalpojums varētu būt 5x lētaks un Latvija tiešām varētu būt plaukstoša valsts, ja visiem nebūtu jāness un jābaro šie zagļi - liekēži, kurus organizē un piesedz valsts varas struktūras!
Uģis Jūgs
Kaut kas no varas virsotnes nupat aicināja lepoties ar savu valsti. Varbūt vispirms vaig valsti? Un tad ar to lepoties aicināt?
Dmitrijs Klokovs
Es nesaprotu kāpētc LTV juristi un raidījuma vadītāji nav iepazinušies ar būvnoteikumiem un būvniecības likumu. Trukšņa kungs klaji melo kameras priekšā. Terasse attiecas pie pirmās kategorijas būves pamatojoties uz būvnoteikumiem. 1. Kategorijas būvēm nevajag apstiprinātu projektu. Pietiek ar ieceri.
Juris Nazarenko
Nevajag aizmirst ka UZŅEMUMAM IR JĀCEPJ KARTOPEĻI, nevis jāložņā pa likumiem!!!
fog_frog
Valsts ekonomikai ir traģēdija, ja tās birokrātija rada jaunu biznesa sfēru: "Birokrātijas apkalpošana". Tā nekad nekļūs par eksporta preci! Gudri cilvēki strādā pie birokrātijas apkalpošanas, nevis pie eksporta preces. EM uzdevumam jābūt šīs sfēras maksimālai samazināšanai, lai cilvēki būtu "spiesti" radīt citu biznesu, un varbūt eksporta preci.
Юрий Кривонос
Līdzīga žurnālistikas (un ne tikai) izmeklēšana uz ilgu laiku un ir pelnījis Rīgas Buvvalde - tas ir ja superbirokrātija!

http://www.delfi.lv/reporter/news/stories/c hitatel-sila-byurokraticheskoj-mashiny-ili-ist oriya-o-tom-kak-strojuprava-pohoronila-moyu-me chtu.d?id=46611233
Aleksejs Pavgonens
Спасибо за сужет.Вам в Риге такое сделать тут ещё круче но когда проходишь это становишься как юрист :)
Ingrīda Ševcova
skatīties visiem! Un cerams, ka rezultāts neliks gaidīt ilgāk par mēnesi... vai pusgadu!
Dace Dinsdorfa
Paldies LTV par šo eksperimentu! Esmu mazais uzņēmējs Jūrmalā un ticiet vai nē, bet purvs Jūrmalas Būvvaldē ir lielāks nekā attainots. Sīļa kungam labpatīkas aizstāvēt Būvvaldes ierēdņus, jo ir iestaigāta taciņa ar vērienīgiem projektiem, bet kad mazajam uzņēmumam ir katru gadu jāapstiprina maza, informatīva norāde (tikai lai klienti var atrast iebrauktuvi krustcelēs, nerunāju par lielākām un pamanāmākām), tad katru reizi process jāsāk no jauna, vai tiešām ir grūti izsūtīt rēķinu 1x gadā ar pašvaldības nodevu, ja nekas nemainās? Policists visā šajā nesaprotamajā putrā ir vismazākā bēda, ir jāsāk ar paša procesa sakārtošanu un caurskatāmību, tad arī tādiem policistiem nebūs papildus nodarbes.
Margarita & Ivars Razminoviči
Paldies LTV un žurnālistiem par brīnišķīgo raidījumu-sen nebiju skatījies LTV un zinu ko darīšu nākošās 4 pirmdienas, tiešām prieks, ka žurnālisti nenobijās un visu parādija, ceru sagaidīt 5 sēriju. un arī turpmākus raidījumus par atmaskošanām-reāli laba lieta pat nav trilleri jāskatās,reitingus uzraus debesīs LTV prieks.
Tieši to cilvēki grib redzēt kad beidzot netaisnībai pašai jāuzņemas atbildība, visu šo laiku mēs cietām tagad to darīs viņi
Antons Putns
ka tik nesanāk, kā ar ļ.cien. biedru NEO kungu. mošk Bojāra k-gs var sākt meklēt advokātu, jebšu uzreiz iet pieteikties uz 100 stundu piespiedu darba. šajā valstiņā tas būtu tikai normāli.
Renate Logina
Kas tas ir, ka nevienā brauzerī nevar paskatīties šo video- reklāma ir, bet video error 404!
Kārlis Balts
Kaut kas ar video ir ne gluži tā kā vajadzētu. Man personīgi paiet pāris minutēs, atkal rāda error 404 un jātaisa atkal refresh... nav jau it kā grūti, bet kaitinoši nedaudz gan.
Jānis Verza
Hakeri būs "nobanojuši" video! :)
Jānis Verza
man arī error 440!!!
Janis Berzins
Visbiežākā atbilde no amatpersonu puses - Iedomājieties, kas tagad notiks, ja...reņģēdāji nemaksās kukuļus birokrātiem. Sistēma , taču var sabrukt, ja visiem uzņēmējiem būs pieejami materiāli kā un ko darīt!
Uldze Gudele
Ārprāts! Vai šīs būtnes (negribu saukt ko TĀDU par ierēdņiem, amatpersonām...) ir lasījušas???!!! :(
Valsts pārvaldes iekārtas likums
10.pants. Valsts pārvaldes principi
(5) Valsts pārvalde savā darbībā ievēro labas pārvaldības principu. Tas ietver atklātību pret privātpersonu un sabiedrību, datu aizsardzību, taisnīgu procedūru īstenošanu saprātīgā laikā un citus noteikumus, kuru mērķis ir panākt, lai valsts pārvalde ievērotu privātpersonas tiesības un tiesiskās intereses.

(6) Valsts pārvalde savā darbībā pastāvīgi pārbauda un uzlabo sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti. Tās pienākums ir vienkāršot un uzlabot procedūras privātpersonas labā.

(7) Valsts pārvaldes pienākums ir informēt sabiedrību par savu darbību. Tas attiecas it īpaši uz to sabiedrības daļu un tām privātpersonām, kuru tiesības vai tiesiskās intereses īstenotā vai plānotā darbība skar vai var skart.

(8) Valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai. Ja informācija, kura nepieciešam
AGorbunovs
Tas turpināsies tik ilgi, cik ilgi viñiem to ljausim.
1 Raidījums= 2 atbrīvoti no amatiem + disciplinārsods + kauns pa visu valsti.
Kas būtu, ja katrs no mums shādus "ierēdñus" celtu gaismā?
Varbūt laiks ir pienācis? Beigsim rīt apvainojumus un pildīt spontānas iegribas, maksājot ar nerviem, veselību, naudu un laiku?
Viens Youtube kanāls vai interneta vietne un diktafons vai kamera katru reizi ejot uz valsts iestādi, cik atstādināto būtu tad?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Nāve par pieciem eiro» 1

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Latviskā identitāte»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Svaigs gaiss»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Covid-19 un alkohols»

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Covid-19 un alkohols»

Aizliegtais paņēmiens