• Piektdiena, 2019. gada 23. augusts
  • Vārda diena: Valgudis, Ralfs, Vitālijs
  • Rīgā +23.3°C, DR vējš 1.3m/s, 768mm Hg, 49%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: „Kā jaunais izglītības standarts paredz mācīt latviešu valodu?”

Kultūršoks

Jaunais pamatizglītības standarts piedāvā latviešu valodu mācīt, sadalot programmu pa tēmu blokiem, kā to dara, mācot svešvalodas. Latviešu valodas skolotāji saka – dzimtās valodas apguvei tas neder.

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
ŠOKS ir tāds, ka padomju laikā, (kad mana paaudze dzima, auga un skolās gāja), latviešu valodu mācīja kā dzimto, bet tagadītēs - otrās brīvvlasts laikā - "jaunais izglītības standarts" paredz dzimto valodu mācīt kā SVEŠVALODU?!?! Nemaz nerunājot par to, ka saskaņā ar LV Satversmi, Latvijas valsts kā tāda ir dibināta, lai garantētu latviešu VALODU un kultūru. Atļaušos varbūt tādu kā sitienu zem jostas vietas, BET! - kā tādā gadījumā būs ar pāreju uz latviešu valodu kā vienīgo izglītības valodu Latvijā, ja to mācīs kā svešvalodu??? Tad kāpēc Latvijā mītošiem nelatviešvalodīgajiem jāpāriet uz latviešu valodu, ja viņi latviešu valodu tik un tā varēs OFICIĀLI mācīties kā svešvalodu?
Normunds Kārkliņš
Sorosa fonda drāma aizvietos latviešu valodu, domā Sorosa fonda bijušais priekšnieks, tagad IZM atbildīgs darbinieks Catlaks.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Intervija ar Zigmaru Liepiņu

Kultūršoks

Kultūršoks: «Sezonas skaļākie notikumi»

Kultūršoks
Anotācija

Kultūršoks: «Sezonas skaļākie notikumi»

Kultūršoks