• Otrdiena, 2021. gada 20. aprīlis
  • Vārda diena: Mirta, Ziedīte
  • Rīgā skaidrs, +13 °C, Z/ZR vējš, 5,66m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Bērnība bērnudārzā» 1. sērija

Aizliegtais paņēmiens

Ja bērns neklausa, tad jāuzbļauj vai jāsapurina. Stūrī paraudi, un tad būs miers. Un bērni šeit ir nejēgas, mazie punduri un pinkšķi. Specoperācija Rīgas pašvaldības bērnudārzā nr.36. Vai viņi ir pelnījuši šādu attieksmi?

Komentāri (20)

Andra K
Es gāju Rīgā bērnudārzā pirms 26 gadiem un audzinātāju uzvedība bija łoti līdzīga, vēlāk arī skolā reti kura skolotāja disciplinēja savādak. Bija, kuras panāca respektu, liekot klases priekšā runāt un pēc tam sekoja “sēdies 2”. Tapēc, redzot šos video, nekas pārsteidzošs man nav. Jācer tikai, ka pret mana bērna audzinātājas ir labāki pedagogi.
Elmars Vebers
Pietiks, ja palīdzēsim

„Izmeklēt, cītīgi pārbaudīt un noskaidrot, nosodīt un sodīt, atlaist no darba, uzstādīt novērošanas kameras u.c.” sola žurnālistu mudinātās amatpersonas. Sarosījušās daudzās uzraugošās institūcijas. Tās raksta dienesta vēstules un pieprasa paskaidrojumus. Sabiedrība ir aktīva – tā pauž nožēlu.
Vai tiešām, ja rīkojamies šādi, bērnudārzi kļūs bērniem draudzīgāki?
Uzdrošinos apgalvot, ka neviena problēma, ar ko sirgst mūsdienu bērnudārzi, šādā gaisotnē netiks atrisināta.
Patiesībā bērnudārzi alkst nevis nosodījuma, bet sabiedrības atbalsta.
Visvairāk tā vajadzīga bērnudārza vadītājai!

Trīs ieteikumi:
1. Steidzami organizēt tālākizglītības kursus bērnudārzu vadītājām un metodiķēm. Šo kursu mērķis: sagatavot vadītājas, lai tās spētu savlaicīgi diagnosticēt pedagoģiskās problēmas bērnudārzā; prastu par tām droši un atklāti runāt ar darbiniekiem, nevis slēptu tās, kā pašlaik; prastu veidot apstākļus profesionālai rotaļnodarbību procesa norisei bērnudārzā. Sasniedzamais rezultāts: bērnudārza vadītāja ir sagatavota metodisko semināru organizēšanai bērnudārzā, lai veidotu kolektīvu atbalstu „zinātkāra, radoša un dzīvespriecīga” bērna audzināšanai jeb citiem vārdiem, lai veidotu bērnudārza ikdienu tā, lai bērni no rītiem palēgdamies skrietu uz dārziņu.
2. Pašvaldības deputātiem pārtraukt bārstīt maldinošus solījumus un ļaut noticēt bērnudārzos strādājošajiem, ka turpmāk pašvaldība bērnudārza finanšu problēmas risinās godīgi un apņēmīgi.
3. Pašvaldības budžetā paredzēt finansējumu pirmskolas vadītāja sagatavošanai Latvijas augstskolās. Pašlaik šādu profesionālu studiju programmu neviena augstskola nepiedāvā.
Līga Linde(Strazda)
man ir 60 gadu, gāju 163. bērnudārzā kas ir Juglā vienīgā latviete vienīgā krievu grupā ,pats bērnudārzs bija latviešu , un nekas izaugu normāli, pēc tam arī mans dēls gāja tanī pašā dārziņā, bet neatceros neko tādu , kas tagad notiek ar mūsu bērniem un mazbērniem
Anita Rumbina
Man arī šoks - dzīvoju ar domām, ka tas, ko redzēju, ir piedzīvots padomju bērnudārzos - tālu nav jāmeklē - pat uzvārdus atceros -- recepte SATRIECOŠI vienkārša kā jebkurā profesijā - JA TU NEMĪLI, šai gadījumā bērnus - TU NEDRĪKSTI TUR STRĀDĀT un VADĪTĀJS ir tas, kuram tas būtu jaredz, jāsaprot, jāievērtē, jāierauga utt utp....Ja vadītājs ir despots un klucis, tad , lai izpatiktu vadītājam un saglabātu darbu , ļoti daudzi pielāgojas vai ari tur mutes ciet - sabiedrībā, kur cilvēkiem ir tik ļoti zems pašnovērtējums un, iespējams, bezizeja, tas ir loģiski....un traģiski...
romb13127024
Iesaku Ramonai Sprūdei un citiem kritizētājiem vispirms pastrādāt pirmsskolas iestādē un tad tikai sākt kritizēt. Cik viegli skolotājai būs strādāt ar bērniem ir atkarīgs no vecākiem un viņu audzināšanas metodēm un atbalstu skolotājai. Ja bērns ir kaprīzs, niķīgs, izlutināts, rupjš, necienīgs pret citiem, visatļautīgs un t.t., tad reāli pat vislabākais skolotājs nespēs ilgstoši strādāt normāli ar šādu 20 bērnu grupiņu. Nevajag augstprātīgi kritizēt citus, ja paši neko nevarat palīdzēt. Atlaist ir viegli, bet, kur ņemt vietā brīnumskolotājas un to palīgus, kas tik izdabās bērniem un viņu vecākiem? Te ir nepieciešama abpusēja sadarbība. Diemžēl vecāki savus bērnus uzskata par svētiem eņģelīšiem un neieklausās skolotājas brīdinājumos par problēmām ar bērnu. Un šī ģimenes psihoterapeite Andrija Likova, kura pati ir aizmukusi no darba bērnudārzā, lai labāk tagad paklusē. Ja reiz viņa ir tik laba, tad varēja rādīt praktisku un ilgstošu piemēru, kā pareizi ir strādāt bērnudārzā, nevis aizmukt uz ērtu muldēšanas vietiņu, kur ne par ko nav jāatbild.
Līga Linde(Strazda)
ir jādomā par ko mācies un kas var būt nākotnē, ir jābūt talantam un mierīgam strādājot ar DAŽĀDIEM bērneļiem, pareizi te izteicās ja ir budžeta apmācība tad arī jāatstrādā ja ne tad jāatdod nauda atpakaļ
Ramona Sprūde
Labdien. Esmu strādājusi bērnu dārzā un zinu,ka nav viegli, bet,ja bērni nepatīk un netiek galā, tad noteikti jāmeklē cits darbiņš. Pati ieguvu vēl citu augstāko izglītību un tagad strādāju ar pusaudžiem ! Jaunieši ir kolosali !!!!
Cieņā,skolotāja Ramona
Jānis Zalva
Bojāra kungs, vai Tevi un Tavu komandu nav jāsauc pie atbildības. 4 mēnešu garumā Jūs esiet veidojuši savu projektu, vācot sižetus materiālus TV popularitātei, bet ar neziņošanu pakļaujot bērnus vardarbībai!?
Jānis Zalva
Atceros ažiotāžu ar Stiklu bērnu namu kur ne uz desmito daļu nebija vērojama tik liela vardarbība. Malači žurnālisti
Jānis Zalva
Atceros ažiotāžu ar Stiklu bērnu namu kur ne uz desmito daļu nebija vērojama tik liela vardarbība. Malači žurnālisti. Ar nepacietību gaidu turpinājumu. Ņemot vērā ka šis bērnudārzs ir Rīgā. Nav variantu vainīgās personas jāsauc pie atbildības un bērnudārzs jāslēdz ciet.
Elīna Zilbermane
Labvakar! Jums liekās kad Rīgas dārziņos ir tik skaisti, nebūt ne! Es pastrādāju arī dārziņā par aukli un skolotāja mācēja tikai bļaut ,purināt un lai stāv stūrī lai raud, man teica lai es arī tieši tāpat daru , es saku piedodiet man tas nav pieļaujams, man arī ir bērni, bet šitāda attieksme ir drausmīga ,bērni ir sabaidīti tāpēc arī nestāsta vecākiem. Skolotāja aizliedza bērnam iet lauka bērns raudāja skapī, es gāju apželot atnaca sekretāre tā ari saka maukt pilnā rikle likas man bungadiņas uzspragst pazemo bernus liek stavet stūŕī. Diemžēl man tas nav pieļaujams aizgāju prom. Jo skolotāja mācēja bļaut uz bērniem un izskatās kad diplomu nopirka , ja negribi ar bērniem strādāt tad neeji preškam naidu izgāzt. ! Mans bērns pagaja Rīgas dārziņā, bērns par aukli un skolotāju attieksmi liekot bērnu manu bērnu patstāvīgi stūri un bļaujot, bērns to izstastija pēc kāda pusgada kad beidza iet tājā dārziņā, žēl tas dārziņš aizvērās ciet es tā neatstāstu, ko tur skolotaja un aukla darija sēdēja telefonos un bērni darija ko grib. Iesaku ar saviem bērniem izrunāt šò tēmu ka vispar iet Jūsu bērnam un nevajag bŕīnīties kapēc bērns kad tiek atvests uz dārziņu un negrib palikt, raud un ķerās Jums aiz rokas padomājat 2reiz vai Jūs gribētu palikt darbā ,kad Jūsu priekšniecība uz Jums kliegtu ? Vel pie tam novērots vēl viena dāzrziņa Sarkandaugava kur iet mazi berni no malas bija dzirdams un redzams fiziski un emocionali pazemoti berni kuriem 2-3 gadi Jūs ir patika kad tads mazs bērns tiek tā raustīts aiz rokas lai ir izmezģījumi??? Tad kad kas notiks tad arī Jūs dargie vecākiem saksiet domāt, un ticiet man skolotājs pateiks bērns nokrita netīšām. Tākā nedomājiet kad te viss ir izdomāts.
Līga Puriņa
Ziniet ko man tads jautajums kapec vis negativais vai 4 menesu laaika nebija neka pozetiva???un kapec auklite vispar neko nedara?? Man berns iet tur un vinja ir apmierinata un ar lielu prieku iet uz so darzinu .. man vinja ir principiala un ar savu viedokli audzinata domaju ja vinaij nepatiktu diez vinja celtos un ietu.. cilveki jus ko vispar jau ?? Pameginiet jus 20 bernus paskatities?? Domaju vis sita reportaza provakacija lai bernus vestu privatos darzinos..
Dace Sokolova
1. Cilvēks (bērns) sākas no ģimenes! Pirms jūs kritizējiet audzinātājas un auklītes vai vēl kādu, papētiet, kas notiek ģimenēs, kā ar bērniem apietas vecāki. Bērns ārpusē - sabiedrībā - projicē to, kas notiek ģimenē. Ja paši vecāki netiek galā ar saviem bērniem, kāpēc to jāvar izdarīt citiem?! Ja vecāki uz bērniem kliedz, tad bērni citādāk nereaģē arī ārpus ģimenes diemžēl. Ja paši vecāki nejēdz uzvesties (piem., bērnu koncerta laikā atļaujas ienākt zālē ar sulas glāzi rokās), tad ko var prasīt no bērna?! Lūdzu sāciet ar ģimeni, ar vecākiem!!!
2. Kāda ir sistēma? Vai ir normāli, ja grupā ir 25-30 bērni?!
3. Vai audzinātāju un auklīšu darbs sabiedrībā ir prestižs? Novērtēts? Vai viņām vispār ļauj strādāt? Viņām jātiek galā ne tikai ar 30 bērniem, bet vēl arī 2 x 30 vecākiem.
Es noliecu galvu visu audzinātāju un auklīšu, kuras kopā ar saviem bērniem esmu sastapusi, priekšā! Nekad nav bijusi neviena lieta, kuru neesmu varējusi izrunāt/atrisināt! Es eju ar atvērtu sirdi, vienmēr esmu bijusi gatava palīdzēt, kā vien varu, un to pašu vienmēr esmu saņēmusi pretī!
Lūdzu, nelieciet visus un visu vienā maisā!!!
Sandis Bents
Nu rotaļlietas gan vajadzētu likt visas vienā maisā. Es domāju , ka to kas ir kvadrāts, bērns var iemācīties arī 19 gados. labāk pastāstīt kas ir kubs un kas ir kvantu fizika, nekā mācīt kā zīmēt apli, kurš tā pat nesanāk precīzs.
Jaucot pārtikas krāsvielas var iegūt citu krāsu? var! nu tad māciet pašu elementārāko! krāsu mācibu. Nepiediršat smadzeni ar jēriem, kazām, vistiņām, oliņām, kaķīšiem... cūciņām un komisāru reksi. :|kam vispar vajag to ķeksi, ja ar to ķeksi tāpat augstāk par ābeli neleksi,
Nē es saprotu, valstij nav nauda, viss slikti, viss grūti , bet es atceros, ka man stastīja par vienu cilvēku kurš pirka pa vienam puķpodam un beigās viņam istabā bija pilns ar puķēm
Inga Grīmiņa
1. Kāpēc tiek salīdzināti pedagogi ar vecākiem? Kāds vecāks par vecāku varbūt ir kļuvis pirmo reizi, un piekrītu, ka, varbūt, ne vienmēr ģimenēs viss norit veiksmīgi, bet BD strādā pedagogi, kas MĀCĀS vismaz 4 gadus, kā rīkoties un kā apieties arī ar grūti audzināniem bērniem+ darba pieredze. Un šajā video skolotāju uzvedība, rīcībā un attieksme ir vairāk kā nepieņemama.
2. Šajā konkrētajā video, visā dārziņā kopā ir 80 bērni, tātad vienā grupiņā nav vairāk par 20.
3. Ja gribās prestižu darbu, tad pirms sāk studēt pirmsskolas izglītības pedagoģiju, jāpadomā, varbūt, tomēr studēt kaut ko citu, un tos gadus, kas tiek veltīti pedagoģijai, varbūt jāvelta kādai prestižākai profesijai. Un personīgi man, negribētos, ka pret manu bērnu izglītības iestādē izturas šādi, jo redz, audzinātājas darbs nav pietiekoši atzīts valstī. Kad tas tiks novērtēts, tad arī attieksme mainīsies.
Es piekrītu, ka katram darbam ir sava garoza, piekrītu, ka pedagogu darbs ar maziem bērniem ir viens no smagākajiem, un TOMĒR! Ja nervi netur, sēdi mājās! Nevienam bērnam nav jāciešno tā, ka audzinātājas nevar sevi noturēt grožos. Esmu par laimīgiem bērniem un laimīgu bērnu bērnudārzos.
Didi Malkevica
Man tieši radās jautājums vai tad bērni vecākiem nestāsta, kas notiek? Vai vecāki nepamana bērna uzvedībā izmaiņas pēc šādas dienas bērnudārzā?
Кристина Эриня-Ситнова
Бедные дети.
GunaSpure84
Labvakar!

Kāds priekšnieks, tādi vietnieki! Pati esmu strādājusi gan bērnudārzā, gan arī bērnunamā, kad dzīvoju Rīgā. Man ir ŠOKterapija no pieauguša cilvēka puses, jo bērns daudzas lietas neizprot. Mēs, ar savu piemēru rādām. Neesmu soģe, bet par kolēģu rīcību esmu nepatīkami pārsteigta... Tikai kopīga SADARBĪBA var visu atrisināt. Mana vecmāmiņa reiz teica tā, ja dzird kad kolēģe kliedz, tad tai kolēģei jāsteidzas palīgā, jo tas ir izmisums, bezsoēks. Protams, mūsdienu bērni ir sava veida personības un jārod cita pieeja, jo ir citādāku pieeju. Ja es pati nebūtu strādāju, tad nepiedalītos šajā diskusijā. Beigās man dēliņš 5 gadnieks teica, ka vinš arī saukšot ,,Komisāru Reksi" palīgā!:) Saprotu visus, jo Latvijā ir nepietiejams atalgojums, bet pie tā nav vainīgi mazie ķipari!
IESAKU ik vienam vecākam, gan pedagogam izlasīt grāmatu Janušs Korčaks ,,Kā mīlēt bērnu", Lūles Vilmas grāmatas. Es neesmu pati pilnība, bet ik pa brīdim paplašinu savu redzesloku.
Ar cieņu - Guna, 3 bērnu māte, sociālā audzinātāja.
Светлана Никифорова
Par ieteikto grāmatu - pievienojos. Jāizlasa katram!
Ramona Sprūde
Labvakar ! Paldies par šī vakara raidījumu par Rīgas pirmsskolas iestādi. Esmu tik šokēta,ka pat īsti nav komentāru ! Domāju,ka viennozīmīgi ir jāatlaiž visas redzētās audz. un protams, arī bērnu dārza vadītāja ! Visi viņas komentāri pie katra video- tikai atrunas !!! Vadītājam ir jāredz,kas notiek viņa iestādē !!!!!
Ar cieņu, skolotāja Ramona

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Aizliegtais paņēmiens. Operācija «Garais Covid-19» 1

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija «Garais Covid-19»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Imunitāte pret Covid-19» 18

Aizliegtais paņēmiens