• Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
  • Vārda diena: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
  • Rīgā skaidrs, +25 °C, A/DA vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

«Helsinki-86»

Melu laboratorija

Runā, ka visa tā nelaime esot sākusies vēl tālajā 1975. gadā. Gadā, kad starptautiskās drošības un sadarbības konferences noslēgumā Helsinkos Padomju Savienības vadītājam Leonīdam Brežņevam iedeva parakstīt kādu papīru, kuru viņš lāga neesot paspējis izlasīt. Tā bija vienošanās, kurā melns uz balta bija rakstīts, ka arī PSRS turpmāk savā valstī solās ievērot visas cilvēktiesības, vārda, preses un reliģisko brīvību ieskaitot. Gāja laiks, bet ar Helsinkos solītā ievērošanu padomjzemē diez kā nevedās. 1986. gadā trīs vīri no Liepājas izdomāja reiz solīto atgādināt. Tā tapa Latvijas cilvēktiesību aizstāvības grupa «Helsinki 86».

Komentāri (5)

Jānis Saulītis
Nosaukums "laboratorija" jau ir apliecinājums. "Melu laboratorija" - vieta kur taisa melus. Zinātniski un izsmalcināti taisa.
Nav Svarīgi
Raidījums par H-86 bez Grantiņa līdzdalības līdzvērtīgs šķidram sūdam.
UldisVarnevichs
Raidījums nekādi neattaisno nosaukumu "Melu laboratorija". Kopumā tas ir skaists apskats par Helsinki 86 un tāds tas nav vienīgais. Ja patiesi vēlējās piestrādāt pie tēmas, tad varēja veltīt laiku tieši šim Helsinki 86 šķelšanās procesam. Nevis tikai ieklausīties Vidiņa dvēseles kliedzienā, bet gan reāli paskatīties, kas bija Juris Ziemelis. Jā, tas bija cilvēks, kuru pat pēc 27 gadiem nemīl arī mūsdienu varasvīri. Un visu šo iemeslu var izpaust vienā J. Ziemeļa runas citātā, kas, izskatās, vēl aizvien kremt Vidiņa kungam:
"Mēs nedrīkstam tikt apmānīti ar ārējo atribūtiku. Ja mums atdos mūsu karogus, ja mums atdos mūsu ģērboņus, bet varu paturēt tie, kas visus šos gadus nodeva un pārdeva savu tautu, tad cīņa būs veltīga."
Linards Grantins
Par Ziemeli, Varnevicha kungs, Vidiņam ir taisnība, bet lasi: http://tautastribunals.eu/?p=30030 tad uzzināsi visu, kā tas bija.
Vija Vansoviča
Paldies par filmu,

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija

Melu laboratorija. LTF

Melu laboratorija
Anotācija

«Melu laboratorija» 27. janvārī. LTF

Melu laboratorija