• Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
  • Vārda diena: Inese, Inesis, Ēriks
  • Rīgā mākoņains, +10 °C, ZR vējš, 7,05m/s
LSM Bērnistaba

«Teātrs.zip» īpašā izlase: Liepājas teātra «Hanana»

Teātris.zip

«Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam Liepājas teātra izrādi «Hanana».

Par izrādi

«Hanana» ir stāsts par kādu ģimeni un tās locekļu savstarpējām attiecībām viena gada garumā. Germana Grekova lugas centrā ir stipra sieviete Ausma, kura vadās pēc sirds likumiem, kas dzīvē diemžēl mēdz nonākt pretrunā ar morāli un reliģiju. Lai gan lugas darbība norisinās laukos un atklāj šodienas skarbo situāciju, režisors darbā saskatījis arī optimistiskas notis – Ausma jebkurā situācijā cenšas rast spēku, lai dzīvotu tālāk.

Izrādes režisors Dž. Dž. Džilindžers, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa. Izrādē skan Kārļa Lāča mūzika. Lomās: Inese Kučinska, Egons Dombrovskis, Edgars Pujāts, Kaspars Gods, Leons Leščinskis, Anda Albuže, Sigita Jevgļevska.

«Hananas» pirmizrāde notika 2010. gada 5. februārī, bet piecdesmito un pēdējo reizi to spēlēja 2015. gada 5. februārī.

Liepājas teātra izrāde «Hanana» nominēta 2009./2010. gada sezonas «Spēlmaņu nakts» balvai sešās nominācijās: «Gada dramatiskā teātra izrāde», «Gada režisors», «Gada aktrise» (Inese Kučinska), «Gada aktieris otrā plāna lomā» (Kaspars Gods), «Gada kostīmu māksliniece» (Ilze Vītoliņa) un «Gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē» (Kārlis Lācis). «Spēlmaņu nakts» balvu saņēma Kaspars Gods.

Izrāde piedalījusies 2011.gada festivāla «Zelta maska» ārpuskonkursa programmā «Maska plus» (Krievija).

Izrādei veltīto raidījumu «Tēatris.zip» skatieties šeit!

Kritiķa komentārs

Teātra kritiķe Linda Ģībiete:

«Īsti kartupeļi cepas īstā pannā. Īsti novalkātas drēbes. Siena pie plīts un izlietnes noreprējusi pa īstam.»

«Un, protams, Liepājas aktieru asaras, klusinātā rezignācija vai sakāpinātu emociju sprādzieni uz skatuves ir tik īsti, ka brīžiem šķiet - arī degvīnam pudelēs vajadzētu būt īstam.»

«Varbūt tā arī ir vienīgā butaforiskā detaļa šajā Dž. Dž. Džilindžera iestudējumā Liepājas teātrī. Germana Grekova lugas darbība no dziļas Krievijas provinces pārcelta uz laukiem Liepājas pievārtē. Lai arī dramatiskais un brīžiem pat melni traģiskais sižets vedina domāt, ka šim stāstam nekādā gadījumā nevajadzētu būt par mums pašiem, izrādes ansambļa spēcīgā saspēle rada baisu un vienlaikus patīkami mākslinieciski patiesu klātbūtnes efektu. Un galu galā aktieru sniegums tumšākajam dzīves naturālisma atveidojumam šajā uzvedumā ļauj vainagoties ar gaišu līdzi jušanu un varbūt pat emocionālu šķīstīšanos, esot skatītāja lomā. Viens no Liepājas teātra un Dž. Dž. Džilindžera meistardarbiem.»

Kritiķu vērtējuma apkopojumu lasiet šeit!

 

Komentāri (6)

Māra Mikulāne
Vēlreiz noskatījos, jo palika dažas lietas, kas šausmināja līdz dvēseles dziļumiem. Nu, ja kaut kas tāds ir uzrakstīts, tad kaut kas tāds ir patiesībā noticis. Nevar neko tādu paraut no zila gaisa! Milzīgs paldies aktieriem, dvēseli uzara ar to skarbumu, nežēlību, muļķību, bailēm, naidu, visām tām šausmām, kas tiešām notiek. Un man reāli žēl ir Ausmas.
Māra Mikulāne
Paldies! Man šī izrāde atgādināja dokumentālo filmu. Skarba realitāte, kas ir apkārt, tikai Instagram viss ir skaisti un rožaini. Aktieru darbs fenomenāls, lai šito notēlotu tur pašam jābūt ku-kū. Režisors, kā to var salikt kopā? Jā, un tiešām likās, ka viņi visi bija piedzērušies pa īstam.
Edīte Pole
Emocionāls šoks, līdzpārdzīvojums, katarse- plaša emociju gamma noskatoties šo izrādi. Aplaudeju naktī, pie sava datora ,izrādes beigās. Apbrīna un cieņa aktieriem un režisoram par šo darbu. Skatīšos vēlreiz. Kāpēc- nav vienas atbildes. Laikam jau tāpēc, ka , neskatoties uz absurdajām situācijām un attiecībām, noticēju . Un līdzpārdzīvoju. Kas zina, ko ieraudzītu dzīvē, ja daudzdzīvokļu namu sienas pēkšņi kļūtu caurspīdīgas. Mēs uz daudz ko aizveram acis, jo ērtāk ir neredzēt, nezināt.
Lai spēks un izturība aktieriem, krīzes laiku pārdzīvot!
Ilze Stieciņa (ne Vēvere)
Fantastiska izrāde. Iesaku. izmainīs dzīves skatījumu sevī, daudz ko izmainīs pēc noskatīšanās. trūkst pat vārdu lai raksturotu. jāredz. mierīgi, domājot, izlaižot caur sirdi un prātu. Domājamā izrāde......
Ilmārs Šlakota
... ir vērts redzēt,tomēr tas nav tas pats,kas klātienē...
Fredrik Pettersen
Paldies par iespeju redzet izrades!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!