• Ceturtdiena, 2020. gada 24. septembris
  • Vārda diena: Agris, Agrita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Nacionālie dārgumi. 100 g kultūras. Gidons Krēmers

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

Pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers ir viens no pašiem oriģinālākajiem un izaicinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem.

Viņa repertuārs ir neparasti apjomīgs un iekļauj sevī visus klasiskos un romantiskos skaņdarbus vijolei, kā arī 21. gadsimta komponistu darbus. Pēdējo trīsdesmit gadu laikā Krēmers ir ieguldījis daudz pūļu laikmetīgās mūzikas atskaņošanā un popularizēšanā. 1997. gadā leģendārā Austrijas Lokenhausas Kamermūzikas festivāla apmeklētāji bija pirmie liecinieki mazai revolūcijai – Gidons Krēmers uzstājās kopā ar  orķestri, kura sastāvā muzicēja Baltijas valstu – Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, jaunie mūziķi. Tā radās  kamerorķestris «Kremerata Baltica» , kas ar savu skanējumu,enerģētisko un prieka pilno spēli iekarojis klausītāju sirdis visā pasaulē. Šo gadu laikā orķestris ir sniedzis ap 1500 koncertu dažādās valstīs, izdevis vairāk nekā 25 CD ierakstus, ieguvis Grammy balvu un ECHO balvu.

Veidojot orķestra koncertprogrammas, Krēmers viemēr meklē oriģinālus izteiksmes līdzekļus, rokoties žanra un tēmas sakņu dziļumos. Paši «kremeratieši» Maestro sirsnīgi dēvē par Fellīni, jo viņa fantāzijas lidojumam  nav robežu.

„ «Kremerata Baltica» savulaik bija pārsteigums man pašam, un vēlos, lai tāds tas ir arī klausītājiem. Lai vienmēr būtu intriga, lai vienmēr tiktu saglabāts «Kremeratas» gars – svaigs un neapsūbējis”, atzīst Gidons Krēmers.

27.janvārī Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» notiks koncerts ar nosaukumu „Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks.” Būdams liels cirka cienītājs, Krēmers ar šo koncertu vēlas radīt kamermūzikas versiju par cirku – aizrautīgu priekšnesumu, kurā teatrālas etīdes apvienojas ar mūziku un klauns sadarbojas ar mūziķiem.

Raidījumā  - tikšanās ar Gidonu Krēmeru un kādreizējiem orķestra «Kremerata Baltica» mūziķiem no Latvijas.

Komentāri (1)

Gita Morris Vāgenheima
Nesapratu, kāpēc bija Jārunā pa virsu Gidonam Krēmeram tad, kad viņš runāja krieviski? Kāpēc nevarēja izmantot subtitrus, lai tie skatītāji un mākslinieka daiļrades cienītāji, kuri saprot krieviski, varētu paši savām ausīm ieklausīties Krēmera teiktajā? Otrkārt, Krēmers varētu interesēt arī tiem LV iedzīvotājiem, kuru dzimtā valoda nav latviešu - - - kāpēc lai viņiem liegtu iespēju baudīt pasaulslavenajam vijolniekam veltītu pārraidi un tā iesaistīties Latvijas informatīvās plašsaziņas vidē?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Nacionālie dārgumi.100 g kultūras

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

Nacionālie dārgumi.100 g kultūras

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras

100 g kultūras. Nacionālie dārgumi

Nacionālie dārgumi. 100g kultūras