• Piektdiena, 2020. gada 5. jūnijs
  • Vārda diena: Margots, Igors, Ingvars
  • Rīgā +19.1°C, R vējš 3.1m/s, 748mm Hg, 51%
LSM Bērnistaba

3. marta «Saknes debesīs»

Saknes debesīs

Rakstniekam Fjodoram Dostojevskim pieder vārdi: „Skaistums izglābs pasauli”. Visticamāk, ka skaistums mūs diez vai glābs, tomēr jautājums par harmoniskas un sakārtotas vides ietekmi uz cilvēka personību noteikti ir vērā ņemams. Ne velti Dievs cilvēku radīja tieši Ēdenes dārzā, kas bija pati pilnība un skaistuma etalons. Vai dzīvojot, piemēram, Padomju Savienībā un sēžot pie zili nokrāsotiem soliem, varēja izaugt par cilvēku ar izcilu gaumi un skaistuma izjūtu?

3. marta raidījumā saruna ar režisori Agnesi Baumani un mācītāju Ainaru Baštiku par vides psiholoģiju un to, kā mūs ietekmē mākslas darbi, pilsētvides objekti un kā veidojas izpratne par skaistuma jēdzienu.

Videostāsts par vides objektu Talsu Baznīckalnā, kuru īstenojis  Latvijas Mākslas akadēmijas students  Kristaps Šulcs. Mārtiņš Luters esot rakstījis:  ja viņš mācētu zīmēt, tad visas brīvās sienas apgleznotu ar Bībeles sižetiem, lai visi cilvēki tos redz un lai viņus sasniegtu Evaņģēlija vēsts. Atsaucoties uz šo domu un atzīmējot Reformācijas piecsimto jubileju, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca īsteno projektu „Teksts kā laikmetīgs vides objekts pilsētvidē, ainavā un interjerā”.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Saknes debesīs (ar subtitriem)

Saknes debesīs
Anotācija

7. jūnija «Saknes debesīs»

Saknes debesīs