• Otrdiena, 2020. gada 18. februāris
  • Vārda diena: Kintija, Kora
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 752mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Eirovīzija 2. diena: Laura Rizzotto apmeklē noslēpumaino Sintru

Eirovīzija

Šodien Latvijas delegācija un Laura Rizzotto kopā ar starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībniekiem no Gruzijas nedaudz atvilka elpu no oficiālajiem pasākumiem, dodoties organizatoru rīkotā izbraucienā uz noslēpumaino Sintru un Atlantijas okeāna piekrasti.

Netālu no senatnīgās Portugāles pilsētiņas Sintras vēsturiskā centra atrodas noslēpumains ēku komplekss «Quinta da Regaleira», kas atzīts par UNESCO pasaules kultūras mantojumu. Krāšņi zaļojoša parka ieskautās ēkas rotā neskaitāmi nostāstiem apvīto Templiešu ordeņa un brīvmūrnieku jeb masonu brālības simboli. Parka un ēku vēsturisko gaisotni Latvijas delegācija baudīja kopā ar Eirovīzijas konkursa dalībniekiem no Gruzijas - etno džeza grupu «Iriao».

«Quinta da Regaleira» ēkas un parku radījis turīgs portugāļu entomologs Antonio Augusto de Karvaljo Monteiro (António Augusto de Carvalho Monteiro), apvienojot daudzus elementus, kas ietver leģendām apvīto masonu, templiešu un rozenkranciešu simbolus. Parka klusajos un ēnainajos nostūros ik uz stūra rodamas romantiskas drupas, tornīši un tiltiņi, dīķi un ūdenskritumi, freskas, grotas un strūklakas. Īpašu apmeklētāju interesi rada tuneļu un alu sistēma, kas savieno vairākas akas, tostarp tā saucamo Iniciācijas aku, kuras sienās iebūvētas spirālveida kāpnes ar dažādiem simboliem, tostarp tumsas un gaismas cīņas jeb nāves un atdzimšanas alegorija.

Īpašs lepnums ir gotiskajā stilā celtā pils ar tornīšiem, balkoniem un skulptūrām skaisti iekoptā dārza vidū. Laura Rizzotto atzina, ka jūtas šeit kā noslēpumainā pasaku valstībā, kas pilna ar skulptūrām, slepeniem tuneļiem un mistiskiem simboliem. Pēc Sintras apmeklējuma Latvijas delegācija devās uz Atlantijas okeāna piekrasti un Eiropas tālāko punktu.

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!