• Pirmdiena, 2020. gada 28. septembris
  • Vārda diena: Sergejs, Svetlana, Lana
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» jaunās sezonas «nagla» - izrādes bērniem

Teātris.zip

Latvijas Televīzija uzsāk savu teātra sezonu. LTV raidījumu ciklu „Teātris.zip” jaunās sezonas „nagla” būs izrādes bērniem, no kurām divas skatāmas jaunā mācību gada ieskaņā. Savukārt pieaugušos „Teātris.zip” sezonas ieskaņā iepriecinās ar Ērika Hānberga „Pirmā grēka līča” iestudējumu Dailes teātrī.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pagājušajā sezonā LTV ierakstītas labākās teātru izrādes, kas bijušas nominētas „Spēlmaņu nakts” balvai. Daļu no tām rādīsim visas sezonas garumā, bet „Teātris.zip” sezonas „nagla” būs izrādes bērniem.

Astoņus sestdienas rītus bērnus priecēs gan Latvijas Leļļu teātris, gan visu Latvijas teātru mākslinieki.

Sveicot bērnus un skolēnus ar jaunā mācību gada sākumu, sestdien, 3. un 10.septembrī, no rīta „Teātris.zip – bērniem”, kurā kopā ar raidījuma „Kas te? Es te?” bērnu iemīļoto varoni Lupi, mēģināsim saprast, kas ir teātris, ielūkojoties arī aizkulisēs.

Teātris.zip – bērniem

LTV1 Dailes teātra izrāde „Pīters Pens” 3.septembrī plkst.11.05.

„Pīters Pens” ir stāsts par puisēnu, kurš negribēja augt liels, bet mūžīgi spēlēties. Dailes teātrī Lauras Grozas režijā tā ir vizuāli krāšņa izrāde, ar brīnumiem un aktieru akrobātiskiem numuriem, ar lidošanu skatuves telpā un cīņām uz pirātu kuģa. Aizrautība, dinamika un spēlēšanās prieks raksturo plašo aktieru ansambli, bet jo īpaši Daini Grūbi Pītera Pena lomā un Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu – Vendiju. Izrāde aizrauj ne tikai bērnus, bet arī viņu vecākus, kuri gudrajā stāstā par „pieaugšanu” sajutīs gaišu smeldzi.

Pirms izrādes sāksies pirmais „Kas te? Es te?” varones Lupes ceļojums kopā ar bērniem Dailes teātra grimētavā, lai redzētu, kā top parūkas un kā grims var pārvērst aktierus.

LTV1 Latvijas Leļļu teātra izrāde „Un atkal Pifs” 10.septembrī plkst.11.05.

Ir pasakas un stāsti, kas ir nemainīga vērtība paaudzēs. Tos lasījušas un skatījušās vecmāmiņas un māmiņas, un tagad apgūst bērni un mazbērni. Pifs Leļļu teātrī ir šī teātra zelta fonda izrāde. Ivara Vīgnera mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti ikvienu - lielu un mazu padara - priecīgu un līdzdziedāt gribošu. Netrūkst smieklu un asprātību par labsirdīgā sunīša Pifa un runča Herkulesa attiecībām. Dzīvesprieks un labsirdība ienāks ikvienā mājā!

Bērnu mīlule Lupe bērnus ievedīs Leļļu teātra darbnīcās, kurās leļļu meistari viņai un bērniem rādīs, kā piedzimst Pifs un citi varoņi. Iespējams, ka, skatoties šajās aizrautīgajās pārtapšanās, kāds bērns pie televizora sapņos par leļļu izgatavošanu nākotnē.

Raidījumu ciklu atbalsta:

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Teātris.zip: Leļļu teātra «Zelta zirgs»

Teātris.zip