• Trešdiena, 2020. gada 29. janvāris
  • Vārda diena: Valērijs, Aivars
  • Rīgā +1.6°C, D vējš 1.8m/s, 747mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

1:1 Gundars Rēders: Vjačeslavs Kasčejevs un Ivars Kalviņš

1:1

Zinātnieku nakts rāda, ka cilvēkiem interesē, kādas inovācijas rada mūsu izgudrotāji. Uz ko ir spējīgi Latvijas zinātnieki? Kur beidzas zinātne un sākas mistika, šarlatānisms vai liela biznesa intereses? Par to vēl zinātnieki strīdas. Vjačeslavs Kaščejevs un Ivars Kalviņš 1:1.

Komentāri (3)

Daina Bērziņa
Vjačeslavs Kasčejevs uzvedās kā Vēršu cīņās.
epiphen
Profesors un zinātniskās padomes priekšsēdētājs runā pilnīgas aplamības. Homeopātija ir testēta dekādēm ilgi un joprojām tiek testēta - lielākoties efekts ir 0, dažos gadījumos augstāks par 0 taču pilnīgi ekvivalents placebo efektam. Tas, ka kaut kur ir kaut kāds mistisks medikaments, kuram varbūt ir līdzīgas proporcijas homeopātijai un varbūt kaut kāds efekts, nepadara visus šos simtus testu un to viennozīmīgos rezultātus par aplamiem. Kalviņam ir nopietnas problēmas ar zinātnisku metožu izpratni, un tas ir vairāk kā acīmredzams visas diskusijas gaitā. Nezinu, kur Kalviņš ir profesors, taču zinu dažus britu zinātniekus, kas tikuši no darbiem universitātēs atbrīvoti par daudz mazākā mērā nezinātnisku viedokļu paušanu medijos nekā vērojams šeit.
Gita Morris Vāgenheima
Gaidīju šo raidījumu ar vislielāko interesi. TIKAI - raidījuma veidotāji varbūt neņēma vērā, ka Kalviņš pārstāv praktisko zinātni; Kaščejevs - teorētisko. Kaut slavējami pretnostatīt 1:1 divus zinātniekus un pētniekus - tomēr tādā gadījumā raidījuma veidotājiem bija ļoti skaidri jāzina, ko tieši viņi no šī dueļa vēlas panākt, lai mēs, vienkāršie ierindas skatītāji arī sajustos maķenīt apgaismotāki un gudrāki. Nevis sajustos tikai kā divu cienījamu zinātnieku savstarpējas izvillošanās liecinieki.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!