• Otrdiena, 2020. gada 25. februāris
  • Vārda diena: Alma, Annemarija
  • Rīgā -2.1°C, R vējš 1.8m/s, 750mm Hg, 88%
LSM Bērnistaba

Personība.100g kultūras. Maija Tabaka. Paradīzes putna lidojums

Personība. 100g kultūras

Kad viņai skolā zīmēšanā lika trijniekus, tas kļuva par atspēriena punktu, lai Rīgas Pionieru pils pulciņā nokļūtu pie mākslinieka Ausekļa Baušķenieka. Kara laika bērns – māksliniece Maija Tabaka. Viņas mamma – prasmīga modiste un šuvēja - ar adatiņu spēj izglābt ģimeni no bada, un meitas vienmēr ir sapucētas. Tēvs – būvinženieris - iemāca tiekties pēc izglītības un izrauties no pelēkās ikdienas. 

No „franču grupas” laikiem Latvijas Mākslas akadēmijā līdz pat šodienai māksliniece aktīvi strādā un disciplinē sevi darbam. Alkohols vai cigaretes - kā daudziem citiem bohēmā ierautajiem puķu bērniem - nav viņas sabiedrotie. Tikai regulārs ikdienas darbs pie molberta. Spilgta portretētāja un unikālu, sirreālu pasaules ainavu radītāja. „Paradīzes putns”, sapņotāja un vērotāja, kā no citas planētas – tā viņu raksturo jaunības dienu draugs mākslinieks, Rundāles pils saimnieks Imants Lancmanis. Tikšanās Rundāles pils rožu dārzā atklāj abiem ko negaidītu par laiku pirms vairāk kā piecdesmit gadiem.

Raidījumā „Personība.100g kultūras” 3.oktobrī – leģendārā, ekstravagantā, Latvijas mākslas telpā skatītāju visiecienītākā māksliniece pusgadsimta laikā, pie kuras izstādēm veidojušās garas rindas. Gleznotāja Maija Tabaka.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Aurēlija Anužīte

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Lauris Dzelzītis

Personība. 100g kultūras