• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Nacionālā teātra izrāde «Asins kāzas»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls «Teātris.zip» aicina 3.oktobrī plkst. 21.15 LTV1 noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi «Asins kāzas».

Izcilā spāņu dzejnieka Federiko Garsijas Lorkas traģēdija «Asins kāzas» (1932) ir viņa lielās Andalūzijas traģēdiju triloģijas sarežģītākais un poētiskākais darbs (triloģiju veido arī «Bernardas Albas māja» un «Jerma»). Tās iestudējums Nacionālajā teātrī ir spožs un absolūts režisora Vladislava Nastavševa autordarbs, uz kuru nopirkt biļetes ir teju neiespējami. Režisors ir radījis arī telpas un kostīmu koncepciju, ir komponists un dziesmu izpildītājs. 

Smilšaina un klinšaina zeme. Kā Mēness virsma. Zeme, kur glabā cilvēkus un kur glabājas atmiņas. Mātes atmiņas par kliedzienu un tumšām asinīm. Atmiņas par nazi. Auglīga zeme. Zeme kā māte. Līgava meklē vīru, vēsu un mierinošu kā ūdens, bet nespēj aizmirst citu, to, kurš dedzina viņas sirdi un jutekļus.

Silvija Radzobe: ««Asins kāzas» izaug par sinonīmu Brīvībai, cilvēka tiesībām patstāvīgi izvēlēties savu laimi, savu mīlestības formu, lai nebūtu jādzīvo ar, kā dzejnieks raksta, „puvušām asinīm”. Lorkas mākslā un arī dzīvē par brīvību uzdrošināties izvēlēties bieži jāsamaksā ar dzīvību, arī šajā lugā, kur tiek pretstatītas sabiedrības atzītās kāzas un aizliegtā, par grēcīgu atzītā mīla, kas vieno Līgavu un Leonardo.»

Izrāde ieguvusi sešas «Spēlmaņu nakts 2015/2016» balvas: «Grand Prix», Gada lielās formas izrāde, Gada režisors (Vladislavs Nastavševs), Gada jaunā skatuves māksliniece (Agnese Cīrule), Gada muzikālās partitūras autors (Vladislavs Nastavševs un Toms Auniņš), Gada gaismu mākslinieks (Oskars Pauliņš).

Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunāsies ar aktieriem Uldi Siliņu, Romānu Bargo un Daigu Kažociņu. Būs arī slepenais viesis.

 

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!