• Trešdiena, 2020. gada 21. oktobris
  • Vārda diena: Severīns, Urzula
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ielas garumā. Smiltene. No Kalnamuižas līdz Baznīcas laukumam un Dārza ielai

Ielas garumā

Šovasar 100. dzimšanas dienu svinēja Smiltene – viena no Latvijas skaistākajām un saimnieciski rosīgākajām mazpilsētām. Pilsēta četru ceļu krustcelēs, kuras uzplaukums sākās 19. un 20. gadsimta mijā, kad Kalnamuižu nopirka Līvenu dzimta.

Firsts Pauls fon Līvens bija inženieris, kurš savas progresīvās idejas īstenoja Smiltenē. Taču viņš sadalīja muižas zemes gruntsgabalos un iznomāja turīgiem apkaimes iedzīvotājiem. Miestiņā uzcēla mājas un ierīkoja uzņēmumus, atvēra veikalus, aptiekas un viesnīcas. Līdz ar turību auga arī latviešu pašapziņa. Iepretī baznīcai Gaujienas, Aumeisteru, Palsmanes un Smiltenes lauksaimnieki uzcēla savu Biedrības namu – skaistāko celtni Smiltenē, kas diemžēl gāja bojā karadarbībā 1944. gada rudenī, kad nodega puse pilsētas. Dārza ielas vēsturiskie nami gan palika neskarti.

Komentāri (1)

ZigaD21
Pieminot muižkungu Līvenu, atceros savas mammas stāstu par Līvenu,jo tēvs bija Līvena muižas pārvaldnieks ( Kārkliņš.Mamma atceras ,ka visa ģimene bija ielūgta Ziemassvētkos.Toreiz mammai bija 5 gadi.Vecākais brālis Aleksandrs esot uzstājies pie egllites.Līvens palīdzējis tuvai radiniecei izskolot meitu par žēlsirdīgo māsiņu.Vinai uzvārds bija Sudulis aizmirsu priekšvārdu.Līvena pēcteči dzīvo Londonā un reiz viesojās pie latviešiem Latvijas namā Londonā

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Ielas garumā. Dakteru iela Smiltenē

Ielas garumā

IELAS GARUMĀ: Smiltenes poliklīnika

Ielas garumā
Anotācija

Ielas garumā. Satiksmes pārvadi Pārdaugavā

Ielas garumā
Anotācija

Ielas garumā. Dakteru iela Smiltenē

Ielas garumā