• Piektdiena, 2020. gada 25. septembris
  • Vārda diena: Rauls, Rodrigo
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Kods. Tikai bērns

Latvijas kods

Viņām ir padsmit gadu. Līdz šim brīdim viņas, iespējams, nav jutušas gaidīto vecāku mīlestību, pieskārienu  vai atbalstu. Daļu dzīves viņas ir augušas ģimenē, krīzes centros vai audžu ģimenēs. 

Filma ir stāsts par divām meitenēm — Lidiju un Esmeraldu, kuras ir  savos 15, 16 gados ir kļuvušas par mammām. Šobrīd viņas ir dzīves posmā, kurā palīdzību nevar sniegt ne ģimene, ne bērna tēvs. Palīdzību viņām sniedz Bēbīšu māja — patvērums meitenēm tik sarežģītā dzīves brīdī. Šeit meitenes atradušas ģimenē nesajusto mīlestību, labestību un mieru un mācās kļūt pieaugušas un mēģina kļūt par labām mammām saviem tikko dzimušajiem bērniem. Šī filma ir juteklisks, naivuma un skaudras realitātes stāsts. Dokumentāls stāsts par ilgām, cerētu mīlestību, izvēlēm un skriešanu pēc dzīves.

Vai Tu apzinies, ka mums līdzās ir sabiedrības un tuvinieku nievātas, novārtā pamestas vēl pilngadību nesasniegušas meitenes — joprojām bērni, kuras laidušas pasaulē mazuli?

Tikai bērns. Dokumentālā filma. Latvija, 2015.
Režisore: Aiga Skrīvere.

Komentāri (1)

Kristinaro82
Pats skumjākais šajā stāstā ir tas, ka šīm meitenēm nav stiprās aizmugures uz ko paļauties, nav, kas viņas patiesi no sirds mīlētu.. un vēl pa vidu ir mazais bērns, kas arī grib, lai viņu mīl. Un tikai. Visas dzīves panākumu atslēga ir mīlestība.
Skatoties filmu, raudāju. Dusmojos uz jaunajām mammām un beigās tomēr centos saprast, ka ne jau viņas ir vainīgas, bet apstākļi, kādos pašas augušas, izglītības trūkums, cilvēki, kas veidojuši viņu dzīvi un uzskatus par dzīvi, pašu bērnībā piedzīvotais. Un vēl ļoti lūdzu Dievu, lai dod šiem mazajiem cilvēciņiem iespēju izaugt citādos apstākļos, lai dod viņu mammām lielu pacietību un mīlestību.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Latvijas Kods. Lai smuki! Dokumentāla filma (U)

Latvijas kods

Latvijas kods. Dokumentāla filma. «Prīsters»

Latvijas kods

Latvijas kods. Brīva vieta - Lastādija. Dokumentāla filma

Latvijas kods

Latvijas kods. Vārdotājas. Dokumentāla filma

Latvijas kods
Anotācija

Latvijas kods. Dokumentāla filma. «Prīsters»

Latvijas kods