• Pirmdiena, 2017. gada 18. decembris
  • Vārda diena: Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists, Kristers
  • Rīgā +0.2°C, DA vējš 0.9m/s, 768mm Hg, 88%

Daudz laimes, jubilār! 14. sērija

Daudz laimes, jubilār!

Esmeralda Ermale ir no laimīgajām sievietēm, viņa visu mūžu izskatās jaunāka par saviem gadiem. Paskatoties uz aktrisi, viņa daudz neatšķiras no 17 gados spēlētās Baibas filmā «Pūt, vējiņi!» (rež. G. Piesis, 1973). Raidījuma vadītājs A. Volmārs to var droši apliecināt, jo intervējis aktrisi gan toreiz, gan tagad. 

. Intervijas gaitā aktrises atzīst, ka aktrises profesijā labais izskats, protams, noder, taču ir arī reizes, kad  traucē un raisa diskusijas. Proti, dažam skatītājam un arī vienam otram teātra profesionālim bijis grūti noticēt, ka Indrānu māte  (iestudējums «Indrāns», rež. L. Gundars, 2009) vai «Cīrulīšu» māju saimniece («Cīrulīši», rež. L. Gundars, 2011) varētu būtu tik sportiska un tik jaunos.

Latvijas Televīzijas arhīvā aktrises vārds fiksēts 113 reizes. Skatītāji redzēs fragmentus no Esmeraldas pirmās filmas «Pūt, vējiņi!» (1973), filmām «Šīs bīstamās balkona durvis» (1976), «Īsa pamācība mīlēšanā» (1982) un «Lielā Jaungada nakts» (1978). Pēdējā LTV arhīvā glabājas krievu valodā un, šķiet, nav cilāta no padomju laikiem. Esmeralda, kaut vēl ar garajiem «Baibiņas» matiem, bet jau ar lielāku aktrises stāžu un pašapziņu, tēlo jaunu mākslinieci, kas plāno precēties ar staltu autobraucēju (aktieris Aivars Siliņš). Citās lomās redzami aktrises kursa biedri V. Vētra, P. Gaudiņš, kā arī J. Paukštello, P. Butkēvičs u.c.

LTV arhīvā saglabājusies arī intervija, kurā aktrise, tikko kā šķīrusies no garajiem matiem, saka: «Brīžam šķita, ka mani vērtē nevis pašas, bet matu dēļ. Nogriezu. Ja kaut kas no manis sanāks, tad ne jau matu dēļ.» Iespējams, aktrisei taisnība. Garie mati un dvēseliski tīrās Baibas tēls uz ilgiem gadiem iezīmēja aktrises žanrisko daudzveidību. Interesanti, ka tieši Latvijas Televīzijas režisori bija vieni no pirmajiem, kas Esmeraldai piedāvāja liktenīgās sievietes jeb sliktās meitenes lomas. Piemēram, padomju laika seriālā «Lamatas» (rež. E. Lauva, D. Dumpe, 1988).

Raidījumā arī daudz izrāžu fragmentu, tai skaitā no izrādēm, kas tapušas sadarbībā ar R. Zagorski teātra klubā «Hamlets», no izrādes «Visas viņas grāmatas», kas saņēmusi apbalvojumu «Kilograms kultūras», kā arī daudz sadzīvisku ierakstu. Piemēram, E. Ermale ar kolēģiem ciemojas pie kursa biedra Andra Bērziņa teātrī «Kabata».

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! 16. sērija

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» 17. sērija

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» 14. sērija

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» 13. sērija

Daudz laimes, jubilār!