• Ceturtdiena, 2020. gada 28. maijs
  • Vārda diena: Vilhelms, Vilis
  • Rīgā +14.6°C, ZR vējš 4m/s, 768mm Hg, 58%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Ivo Fomins

Daudz laimes, jubilār!

Liepājas rokmūziķis Ivo Fomins dzimšanas dienu svin tieši šodien -  4. martā. Latvijas Televīzijas arhīvs glabā teju simts ierakstu ar dziedātāja piedalīšanos. Viņa vārds nesaraujami saistīts ar citām Latvijas rokmūzikas  lielpersonībām: miesīgo brāli Igo Fominu, kā arī citiem Liepājas gara brāļiem: Uldi Marhilēviču, Jāni Šipkēvicu, Andri Ērgli, Imantu Kalniņu, Ievu Aurāteri, Ainaru Virgu un daudziem citiem.

Ivo ar gandarījumu atceras, ka ne reizi vien Liepājas mūziķi pulcējušies kopīgos koncertos, lai ar pozitīvu enerģiju un mīlestību uzmundrinātu ikvienu liepājnieku, gan, ziedojot koncertu ienākumus konkrētiem mērķiem, reālos darbos apliecinātu piederību savai pilsētai. Liepājai ir savs kods un sava esības formula, ko izjūtot tikai liepājnieki, kas, starp citu, pēc koncertiem esot teikuši: “Kad skan «Liedagā» un «Pilsētā, kurā piedzimts vējš», tad salūts ir katrā liepājniekā!"

Taču arī mums, pārējiem, ne – liepājniekiem, Liepājas brāļu dziesmas ir tuvas un saprotamas. Ne velti, piemēram, 2017. gada 27.oktobrī Ivo Fomina koncerts ”Nekas jau nebeidzas” Valmieras Kultūras centrā tika sveikts pārpildītā skatītāju zālē. «Nekas jau nebeidzas» – tāds ir arī pēdējā Ivo studijas albuma nosaukums. Šis, starp citu, ir jau piektais Ivo Fomina solo albums, kopš dueta «Fomins & Kleins» darbības pārtraukšanas.

Radījuma «Daudz laimes, jubilār!»  vadītājs, žurnālists un arī mūziķis Edgars Raginskis ļoti labi zina, ka cilvēkam, kas jelkad iemācījies sarunāties mūzikas valodā, nekad «nekas jau nebeidzas», un sveicot Ivo 50. dzimšanas dienā, par to varēs pārliecināties arī skatītāji. LTV bagātais arhīvs dod iespēju atsaukt atmiņā senu un ne tik senu laiku mums visiem mīļās, pagājušo gadu dziesmās.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Ilze Pukinska

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Ģirts Krūmiņš

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Vanags

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Baiba Šteina

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ilze Pukinska

Daudz laimes, jubilār!