• Sestdiena, 2020. gada 6. jūnijs
  • Vārda diena: Ingrīda, Ardis
  • Rīgā +15.5°C, DR vējš 2.2m/s, 751mm Hg, 76%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentāla filma. «Katra diena simtgadē. Gadalaiki. Vasara»

Dokumentālās filmas

Latvijas vasara tiek pavadīta ar basām kājām, agriem rītiem, meitenēm tautastērpos un vēlēšanu drudzi pilsētās. Dziesmu un Deju svētki rakstu rakstos un dziesmu dziesmās tiek pavadīti ar sajūsmu un nogurumu. «Pūt, vējiņi!» tiek baudīti kora un klausītāju kopīgā dziedājumā. Tas ir dzīvesprieks, piederības un savas vietas sajūta. 

Jūras krastā sanāk līvi, pāvests Francisks apciemo Aglonas baziliku, Siguldas vēja tunelī kāds pārvar Zemes gravitāciju. Pa Latvijas ceļiem dodas svētceļnieki, dārzos krīt pirmie āboli un bērni pošas uz skolu.

Dokumentālu filmu cikls «Katra diena simtgadē. Gadalaiki» ir iedalīts četrās filmās, aptverot būtiskākos un spilgtākos Latvijas valsts simtgades notikumus, cilvēkus un sajūtas. Katrā dokumentālo filmu cikla daļā atspoguļots viens gadalaiks – ziema, pavasaris, vasara un rudens. Dokumentālā cikla veidotāji ir režisore Dzintra Geka, radošā komanda: operators Viktors Gribermans, komponists Pēteris Vasks, montāžas režisori Armands Zvirbulis, Andra Doršs, Madara Didrihsone, Arta Ģiga un četri pašmāju pianisti Georgijs Osokins, Vestards Šimkus, Reinis Zariņš, Rihards Plešanovs. Filmās iekļautie kadri ir uzņemti katru dienu laikā no 2018. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Filmu cikla uzbūves pamatā ir Pētera Vaska skaņdarbs «Gadalaiki».

Pirms filmas savos iespaidos par dokumentālās filmas «Katra diena simtgadē. Gadalaiki. Vasara» veidošanas aizkulisēm dalīsies režisore Dzintra Geka kopā ar filmas montāžas režisoru Armandu Zvirbuli. Sarunas vadītāja – kultūras žurnāliste un kinokritiķe Daira Āboliņa.

Katra diena simtgadē. Gadalaiki. Vasara. Dokumentāla filma.

Latvija, 2020

Rež: Dzintra Geka

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Dokumentāla filma. «Dzīvnieki un viņu tiesības»

Dokumentālās filmas

Āzijas dabas atklājumi. Dokumentālu filmu cikls

Dokumentālās filmas

Džefs Vilsons. Polārā ekspedīcija. Dokumentāla filma

Dokumentālās filmas

Nakts dzīvnieki. Dokumentāla filma

Dokumentālās filmas

Miks Džegers: roka leģenda. Dokumentāla filma

Dokumentālās filmas