Andris Veismanis ir Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, kā arī Rīgas kamerkora Ave Sol un Vidzemes kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs. Līdz 2019. gadam bijis LNOB valdes priekšsēdētāja padomnieks mākslinieciskajos jautājumos.

Andris Veismanis dzimis 1965. gada 29. martā Saulkrastos. Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kordiriģēšanas nodaļu profesora Imanta Kokara klasē, maģistrantūru profesora Jāņa Dūmiņa klasē. 1988. gadā Anris Veismanis uzvarēja Jāzepa Vītola Starptautiskajā kordiriģentu konkursā.

No 1989. līdz 1997. gadam aktīvi koncertējis ar paša izveidoto kamerkori Sacrum, saņemot Grand Prix starptautiskā konkursā Budapeštā par Ferenca Lista mūzikas albuma Via Crucis ieskaņojumu.

Veismaņa darbības lauks žanriski ir ļoti plašs. Studējis arī simfonisko diriģēšanu un specializējies senajā mūzikā.

Andris Veismanis saņēmis Lielo mūzikas balvu par Henrija Pērsela operas Didona un Enejs iestudējumu 1993. gadā un Georga Frīdriha Hendeļa operas Alčīna iestudējumu 1998. gadā. 1998. gadā saņēma Latvijas teātra balvu.

Piedalījies vairāku iestudējumu tapšanā Latvijas Nacionālajā operā (B.Britena «Skrūves pagrieziens», «Noasa šķirsts», K.V.Gluka «Orfejs un Eiridīke», J.Lūsēna un M.Zālītes «Putnu opera», G.F.Hendeļa «Alčīna» un «Akīds un Galateja»).  Taču viņa repertuārā nozīmīga vieta arī Johana Sebastiana Baha un Georga Frīdriha Hendeļa darbiem.

Sadarbojies ar daudziem izciliem solistiem: Elīnu Garanču, Annu Ņetrebko, Monseratu Kavaljē, Maiju Kovaļevsku, Aleksandru Antoņenko, Kristīni Opolais, kā arī ar izciliem kolektīviem -  Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestriem Kremerata Baltica un Sinfonietta Rīga, Liepājas simfonisko orķestri un citiem.

Andris Veismanis koncertējis Taivānā, Dienvidamerikā, ASV, Honkongā, Kanādā, Krievijas Lielajā teātrī un daudzviet Eiropā.