• Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
  • Vārda diena: Valters, Renārs, Regnārs
  • Rīgā skaidrs, +17 °C, D/DR vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Saknes debesīs. Lieldienas – bez nāves nav iespējama dzīvība.

Saknes debesīs

Lieldienas ir atmodas un atdzimšanas svētki. Gaismas atgriešanās un dabas uzplaukums raisa domas par dzīvības brīnumu, nemitīgu atdzimšanu un attīstību. Lai piedzimtu no jauna, kaut kam ir jānomirst. Bez nāves nav iespējama dzīvība un bez dzīvības – nāve. Vai šādu scenāriju izdzīvo arī Latvijas kultūrmantojums?

Arhitektūras mantojums ir Eiropas kultūras mantojuma bagātības un daudzveidības neaizvietojams izteiksmes veids, tas ietver sevī nenovērtējamas mūsu pagātnes liecības. Kultūras mantojums ir pamats kultūras un no tās izrietošo radošo darbību attīstībai. Vai arhitektūras mantojumiem ir jāpietuvojas nāvei, lai atkal dzīvotu? Cik ilgi un kvalitatīvi spējam saglabāt un uzturēt šo bagātību un nepazaudēt nacionālās identitātes stīgas?

Kaut kam ir jānomirst mūsu personībā, paveiktajā, varbūt pat – ideālos un mērķos. Tas attiecas uz cilvēku, dabu, kultūru. Raidījumā «Saknes Debesīs» bijušais Rundāles pils muzeja direktors, mākslas zinātnieks un gleznotājs Imants Lancmanis. Rundāles pils komplekss ir Imanta Lancmaņa mūža darbs. Pils atdzima, tagad tai jauna dzīve.

Komentāri (7)

Inta Spriņģe
Tā ir laime,klausīties šo inteliģento,sirdsgudro cilvēku.
Jānis Laiks
Jā, šo derētu skatīties mūsu merkantīlajiem politiķiem, kuru kašķu un nepiemērotības darbam dēļ Latvijā nav izaugsmes. Cik daudz VIENS CILVĒKS spēj padarīt, ja ir kompetents, mērķtiecīgs un godīgs savā darbā mūža garumā! Ātrumā Latvijas jaunāko laiku vēsturē nāk prātā 3 vīri ar šādu - cienījamu - pienesumu valstij, proti, Kārlis Ulmanis, Maestro Pauls un Imants Lancmanis. Pārējie salīdzinājumā šķiet kā sīki šakāļi, plūcoties ap kārtējo gaļas gabalu, - ne vīzijas, ne spēju, ne paliekošu vērtību.
Vija Lapa
Brīnišķīgs raidījums! Pateicība Dievam par Imantu Lancmani
Dace Ozola
Paldies par šo brīnišķīgo raidījumu!!! Kaut vairāk Latvijas TV pārraidītu sarunas ar tik gudriem, inteliģentiem un viediem cilvēkiem kā Imants Lancmanis!
Lai visiem gaišas Lieldienas!
Dace Mieze
Visu cieņu Jums ! Tomēr, tomēr ! Diemžēl tā ir utopija!☺️ Jo tas vienkārši nav iespējams ! Tāpēc, ka nav neviena cilvēka Latvijā, kuram būtu tiesības nostāties blakus Lancmaņa kungam kā Augsti cienījamam Viņa Patiesā, Tīrā, Sirdsskaidrā dzīves gājuma , Dievamīlestības dēļ.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Saknes debesīs. Raidījuma retrospekcija

Saknes debesīs

Saknes debesīs. Vairāmies sevī atklāt Jūdu

Saknes debesīs
Anotācija

«Saknes debesīs». Raidījuma retrospekcija

Saknes debesīs