• Piektdiena, 2019. gada 18. janvāris
  • Vārda diena: Antis, Antons, Antonijs
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 750mm Hg, 77%
LSM Bērnistaba

TIEŠRAIDE! Nacionālo bruņoto spēku diena Madonā. Militārā parāde

Īpašās pārraides

Šī tradīcija – valsts neatkarības atjaunošanas dienā 4.maijā rīkot Nacionālo bruņoto spēku dienu kādā no Latvijas novadiem – aizsākās pirms vairākiem gadiem. Tās mērķis ir iepazīstināt ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos valsts iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo militāro parādi 18.novembrī Rīgā.  

Šādas dienas ir notikušas Rēzeknē, Kuldīgā, Valmierā, Jelgavā, Krāslavā un Liepājā. Tagad kārta Madonai.

Parādē piedalīsies vienības no Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona, Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes. Klāt būs arī vienības no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī no Jaunsardzes. NBS parādē būs pārstāvētas visas Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalstis – Kanāda, Spānija, Itālija, Polija, Slovēnija, Slovākija un Albānija.

Parādi noslēgs Latvijas un sabiedroto spēku bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums. Ja būs lidojumam labvēlīgi laika apstākļi, būs redzami Gaisa spēku helikopteri „Mi-17”, Valsts robežsardzes helikopteri «Agusta Bell 206B» un „Agusta 109E Power”, kā arī ASV vadītās operācijas „Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā izvietotie helikopteri UH-60 „Black Hawk”. Parādē pirmo reizi būs vērojamas Latvijas bruņoto spēku pašgājējhaubiču sistēmas, kuras iegādātas no Austrijas, lai uzlabotu mūsu valsts spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās.

Parādi komandēs  Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš. Latvijas Televīzijas skatītājiem to komentēs NBS  Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta Operāciju pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Kaspars Pudāns.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Latvijas himna. Jauno 2019. gadu sagaidot 1

Īpašās pārraides

Latvijas Republikas Ministru prezidenta uzruna gadumijā

Īpašās pārraides

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna gadumijā

Īpašās pārraides

Bīskapu apsveikumi Ziemassvētkos

Īpašās pārraides