Šodien līdz ar rītausmu Eiropas Savienības augstākajā karoga mastā – Rīgas radio un televīzijas tornī Zaķusalā pacelts un lepni plīvo Latvijas karogs. Tas ir iespaidīgs – 6x3 metru karogs un tādi paši šodien plīvo vairāk nekā 200 metrus augstajos torņos Valmierā, Rēzeknē, Cesvainē un Daugavpilī.
Godinot mūsu valsts neatkarības atjaunošanu, karogi šodien plīvo 15 augstākajos apraides torņos, tie pacelti arī Tukuma, Sabiles, Siguldas, Liepājas, Ventspils un Viļānu, kā arī Preiļu, Līvānu, Viesītes un Jelgavas radio un televīzijas torņos, un arī vienīgajā Rīgas kultūrvēsturiskajā centrā esošajā sakaru tornī Ērgļu ielā 14.
Vēstures liecībās atrodas, ka jau brīvvalsts laikā trīsdesmitajos gados radio apraides torņos galvaspilsētas centrā Radio ielā svētkos ir plīvojuši valsts karogi, turklāt tos īpaši izgaismoja ar starmešiem.
Tradīcija pacelt karogu Zaķusalas TV tornī aizsākta 2014. gada nogalē un pēc tam ik gadu 4. maijā un 18. novembrī tornī plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Kopš 2018. gada novembra karogus paceļ augstākajos torņos arī citviet Latvijā.