• Trešdiena, 2020. gada 30. septembris
  • Vārda diena: Menarda, Elma, Elna
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Sirmais. Kulta ēdieni». 4. sezona. 1. - 3. sērija.

Sirmais. Kulta ēdieni

1. sērija INDIJA. Vistas karijs

Ceturtās sezonas pirmajā epizodē Sirmais pētīs, kur un kā radies Lielbritānijas kulta ēdiens Nr. 1 - vistas karijs. Kaut arī lielākā daļa Indijas iedzīvotāju ir veģetārieši, valsts ziemeļu daļā tapis viens no populārākajiem putnu gaļas ēdieniem pasaulē - vistas karijs.

 

1. sērija

Indijas garšas meklējumos «Kulta ēdienu» komanda viesojās gan slavenajā sikhu Zelta templī Amristarā, gan čigānu apdzīvotā pilsētā Puškarā, kur rudeņos notiek pasaulē lielākais kamieļu gadatirgus un apkārtnē plešas milzīgi sīpolu lauki un čili piparu plantācijas.

2. sērija Kama Igaunijā

Igaunijā spridzināsim, svilināsim un kūpināsim.

Pētīsim Igaunijas kulta ēdienu  - kamu, iepazīstot to, gan lauku māju virtuvē, gan īpaši šim Igaunijas kultam radītajā Tallinas restorānā «Kama House».

Bridīsim kadiķāju džungļus gleznainajās Igaunijas salās, savukārt kopā ar Pasaules čempionu karošu grebšanā dosimies rudenīgās aļņu medībās un kadiķu pirtī.

Viesosimies leģendārajā Igaunijas nekurienes restorānā «Pohjaka», satiksim mūsu kaimiņvalsts superpopulāro mūzikas apvienību «Trad.Attack» un Tartu zinātnes centrā ļausimies dulliem eksperimentiem ar kamu.

3. sērija Maroka

Daudzu dievinātajā Marokā metīsimies iekšā ar pilnu krūti un ļausimies neprātīgajai straumei.

Izjutīsim maldīšanos Marakešas vecpilsētas labirintos, izbaudīsim pilsētas centrālā tirgus ēstuvju piedāvājumus - sākot ar vārītiem gliemežiem un beidzot ar sautētām jēra galvām.

Atlasa kalnu skaistumā izzināsim, kā aug pasaulē dārgākā garšviela - safrāns, iepazīsim berberu maizes cepšanas metodes un kuskusa tapšanas noslēpumus. Apbrīnosim, kā berberu tirgū čūsku dīdītājs izdīda naudu no skatītāju maciņiem.

Piekrastes sērferu ciematā dosimies zvejā kopā ar vietējiem jūrniekiem, vērosim kazukokus un spiedīsim slaveno argāna eļļu.

Visbeidzot, īstās lauku mājās Marokā darināsim neaizmirstami labu maltīti - vistas tadžīnu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Ungāru gulašs

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Izraēla

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni». Taivāna

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Austrija

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Maroka

Sirmais. Kulta ēdieni