• Otrdiena, 2020. gada 26. maijs
  • Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
  • Rīgā +7.9°C, - vējš 0m/s, 771mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

«Zemes stāsti» 1. - 3. sērija

Zemes stāsti

Lauksaimniecība bija un būs Latvijas spēka avots vietējiem iedzīvotājiem un peļņas gūšanas avots ikdienā. Raidījums atklās piemērus ar cilvēku stāstiem, viņu piedzīvoto dzīves skolu un liks aizdomāties citiem, ka neiespējamais ir iespējams. 

Filmējot deviņus stāstus, vasarā viesojāmies visos Latvijas novados. Ikvienā vietā, kur ieradāmies, mēs redzējām cilvēkus, kuri spējuši būt stipri savā pārliecībā un mīlestībā pret zemi un savu darbu laukos. Tas iedvesmoja. Protams, vēlējāmies ieskatīties dziļāk, patiesāk un izprast viņu stāsta līkločus. Tie ir tik dažādi un tomēr, ikkatram ir viens liels dominējošs spēks – ģimenes. Stipras, aizrautīgas un darbu mīlošas.

Mēs ieraudzījām, ka, neatkarīgi no vietas, kur atrodies, kāds ir tavs starta kapitāls, šie faktori nedefinē  iespējas sasniegt mērķus, dzīvojot laukos. Visu izšķir mērķtiecība un vērtības dzīves ceļā.

Raidījuma mērķis, piedaloties operatoram Artūram Liepiņam, bija parādīt Latvijas lauku skaistumu, darba tikumu un to pasniegt ar mūsdienīgu video kadrējumu.  Katrs stāsts būs kā neatkarīga, bet tomēr savā starpā saistoša tēma, dokumentāls stāsts par dzīvi mūsdienu laukos.

9 raidījumi. Katrs 26 min.

Režisors: Armands Tripāns

Kamera: Artūrs Liepiņš

Montāža: Armands Tripāns

Pēcapstrāde: Edmunds Rimšāns

2. sērija

Ceļmalā pie pašas Lietuvas robežas Leišmalē nezinātājs pabrauc garām vienam no Latvijas lauku veiksmes stāstiem. Saimniecības, kas spējusišas attīstītites no dažiem hektāriem zemes līdz pat simtiem. Tas ir kā jebkurš darbs – ir jāgrib strādāt un smagi, tad viss esot iespējams! Bet vai ir iespējams parastam lauku puisim savām rokām nopelnīt milijonu?

2006. gadā Kaspars Ādams ienāca pamestā lauku mājā. 24 gadu vecumā viņš sāka dažu gaļas lopu saimniecību. Viņš bija jauns vēl nepieredzējis, bet ar spilgtu redzējumu, ko un kā vēlas darīt. Šodien, 10 gadu laikā, viņš ir spējis radīt sadarbību ar visiem Latvijas gaļas lopkopjiem un nodrošina lopu izsoli Eiropas tirgus vajadzībām. Par Latvijas lauksaimnieku izaudzētajiem teļiem vai gotiņām cīnās gaļas uzpircēji, kuri savukārt dzīvniekus vēlāk transportē uz tālāku audzēšanu. Tie vēlāk nonāk smalkos Eiropas restorānos.

Studiju gados, kad Kaspars jau cieši bija nolēmis savu dzīvi saistīt ar lauksaimniecību, viņš aktīvi sāka interesēties par lielopu izsolēm Eiropā un pasaulē. Viņu to darīt pamudināja niknums par Latvijā valdošo tirgu.

3. sērija

Andis Titorenko: biškopis.

Šis zemes stāsts sākas lidojumā augstu virs koku galotnēm meža biezoknī. Te, Ķeguma pusē, ir sācies pirmais sezonas pienesums.

Pirms divām sezonām Andis visu biškopju saimi pārsteidza ar titulu – gardākais medus Latvijā. Toreiz nevienam nezināmais censonis izgrieza pogas lieliem, pieredzes bagātiem, biškopjiem. Pirms diviem gadiem viņam bija sapnis – bišu stropu novietot pašā Rīgas centrā.

Grūti aprast ar realitāti – cilvēks, kurš ieguvis divas augstākās izglītības, vēlāk pierādīja sevi un...tomēr sekoja savai sirdij. Nolika nost iespējami labāku labklājību un no nezināma sev sākumpunkta atgriezās pie saknēm, pie dzīves laukos.

Kas ir tā īstā Latvijas zelta formula, lauku dzīves garša? Manuprāt, Andis ir savas dzīves saimnieks, pats savā zemē.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Zemes stāsti. Lāsma Bekina

Zemes stāsti

«Zemes stāsti». Raimonds Melderis

Zemes stāsti
Anotācija

«Zemes stāsti». Lāsma Bekina

Zemes stāsti

«Zemes stāsti». Dailis Brālītis

Zemes stāsti
Anotācija

«Zemes stāsti». Raimonds Melderis

Zemes stāsti