• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīga 2014. Koncerta «Žanis un Johanna. Mīlestība» pirmatskaņojums

Rīga 2014

Koncertprogramma «Žanis un Johanna. Mīlestība» ar Gidona Krēmera un «Kremerata Baltica» piedalīšanos ir veltījums Žanim un Johannai Lipkēm — zem viņu Ķīpsalas koka šķūnīša grīdas vācu okupācijās laikā patvērumu un glābiņu rada daudzi režīma vajātie un nāvei nolemtie. Pirms koncerta piektdien, 4. jūlijā, pulksten 18.50, LTV1 skatītājiem būs iespēja ieskatīties Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā un tikties ar programmas «Žanis un Johanna. Mīlestība» veidotājiem.

Pēc Žaņa Lipkes memoriāla veidotāju aicinājuma komponists Arturs Maskats radījis veltījumu pašaizliedzīgajiem rīdziniekiem. Koncertā pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvoja Lipkēm veltītais Artura Maskata jaundarbs «Pusnakts Rīgā ( »Midnight in Riga«, solisti Gidons Krēmers, Giedre Dirvanauskaite un Andrejs Puškarevs), kā arī Filipa Glāsa Otrais vijoļkoncerts »The American Four Seasons/Amerikāņu gadalaiki" un Mečislava Veinberga Kamersimfonija Nr. 2. op.147.

Koncerta vizuālajā noformējumā izmantotas foto un video projekcijas, kā arī scenogrāfiju, kas koncertu pietuvinātu Lipkes memoriāla atmosfērai. Žanis un Johanna Lipkes ir ne tikai cilvēcības paraugs, viņi cauri smagiem likteņa pārbaudījumiem saglabā mīlestību līdz pat pēdējai mūža dienai. «Žanis un Johanna. Mīlestība», režisors — Viktors Jansons, scenogrāfs — Reinis Suhanovs.

Komentāri (3)

Lolita Tomsone
Noklausīties dzīvajā bija vislabāk, bet ik pa laikam ieslēdzu noklausīties Kremeratas lielisko izpildījumu un paša Gidona Krēmera vijoli. Maskatam cepuri nost!
Ojārs Jansons
Kāds latviešu glābējs arī ir zināms !
Ojārs Jansons
Lielisks koncerts ,lieliska mūzika !

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Valsts akadēmiskā kora «Latvija» koncerts «Dzintara ceļš»

Rīga 2014

Rīga 2014. Mūzika. Deja. Piedzīvojums.

Rīga 2014

Rīga 2014. Ingas Kalnas solokoncerts BEL CANTO

Rīga 2014
Anotācija

Televīzija ar spēku - Latvijas Televīzija!

Rīga 2014

Rīga 2014. Koncerts «Rīga dimd!» 1

Rīga 2014