• Sestdiena, 2020. gada 11. jūlijs
  • Vārda diena: Svens, Leonora
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Britu seriāls. «Sanditona». 1. sērija

Sanditona

Britu vēsturiskais seriāls «Sanditona» astoņās sērijās televīzijas formātā ir adaptēts pēc Džeinas Ostinas nepabeigtā romāna motīviem. Ostinas populārāko romānu vidū ir arī vairākkārt ekranizētais «Prāts un jūtīgums», «Lepnums un aizspriedumi», «Emma». Šoreiz seriāla adaptāciju veidojis Endrjū Deiviss, nolemjot atspoguļot humorpilnu sava laika sabiedrības ainu un nevairoties no skarbiem sociāliem komentāriem.

 

Toms Pārkers piekrastes pilsētiņu Sanditonu vēlas izvērst par slavenu kūrorta pilsētu, tomēr viņš nav tik bagāts, lai to varētu atļauties viens. Toms uzrunā bagāto lēdiju Denhemu, lai jautātu pēc finansiālas palīdzības. Sanditonā ierodas arī fermera meita Šarlote. Viņa ir brīvi domājoša un impulsīva, runā tiešu valodu, tādēļ, pati to nevēlēdamās, saķildojas ar Toma Pārkera ģimeni. Sevišķi tas aizvaino Toma brāli Sidniju, un tai pat laikā Šarlotes un Sidnija starpā uzšķiļas romantiska interese. Bet Sidnijam ir jāpieskata Džordžiāna, kura ir verdzenes meita, bet kurai, tāpat kā Denhemai, pieder milzu bagātības. Šarlotes lomu atveido aktrise Roza Viljamsa, Tomu atveido britu populārais komēdiju aktieris Kriss Māršals, kurš piedalījies filmās «Tāda ir mīlestība», «Venēcijas tirgotājs», bet Latvijas Televīzijas skatītāji viņu atpazīs kā detektīvu Hemfriju seriālā «Nāve paradīzē».

1. sērija

Kāds negadījums ceļā uz Sanditonu zemnieka meitu Šarloti aizved pie Pārkeru ģimenes. Šarlote iepazīstas ar Tomu Pārkeru, kurš ir apņēmības pilns veicināt Sanditonas uzplaukumu. Šarlote apjauš, ka mazā ciemata iedzīvotāji cits par citu pin intrigas un viņa tajā pagaidām ir tikai atbraucēja no malas.

Sanditon

Lielbritānija, 2019

Lomās: Roza Viljamsa, Kriss Māršals, Teo Džeimss, Mērija Pārkere un citi

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Sanditona. Britu seriāls. 1. sērija

Sanditona
Anotācija

«Sanditona». 2. sērija

Sanditona