• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Tieša runa: «Kā apturēt Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanos»

Tieša runa

Iedzīvotāju skaits Latvijā pagājušā gada laikā saruka par 16 000 cilvēku. Tāda tendence – samazināties iedzīvotāju skaitam vidēji par 1% gadā –  vērojama kopš deviņdesmito gadu sākuma. Trešā bērna, otrā bērna vai kāda cita politika glābs Latviju?

Diskusijas dalībnieki:

Jānis Reirs

labklājības ministrs («Vienotība»)

Imants Parādnieks

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs (VL-TB/LNNK)

Ilmārs Mežs

demogrāfs, Nākotnes fonda vadītājs

Vjačeslavs Dombrovskis

domnīcas «Certus» valdes priekšsēdētājs

Inga Akmentiņa-Smildziņa

vecāku organizācijas «Mammamuntetiem.lv» vadītāja

Sanita Jemberga

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra «Re:Baltica» vadītāja

Komentāri (2)

JanisLaiks
Ierosinājumi Kalnozolam. 1. Fondu nauda nebeigsies, bet samazināsies, panika ir lieka. 2. Sāksim ar deputātu skaita samazināšanu uz pusi, kompensāciju likvidēšanu, partiju sarakstu aizstāšanu ar personālu balotēšanos, valsts pārvaldes drastisku samazināšanu, visa veida regulāro piemaksu, kas kropļo atalgojuma sistēmu valsts pārvaldē, likvidēšanu. 3. Manuprāt, Latvijā ir pārmērīgi savairojusies tā ļaužu grupa, kas ērti grib dzīvot uz nodokļu naudas rēķina, pašiem neko neražojot un neradot (nav runa par sabiedriski nozīmīga darba darītājiem - mediķiem, skolotājiem, glābējiem, žurnālistiem, bet par papīru bīdītājiem, pārraugiem, koordinatoriem, šoferu dēliem u.c. balastu). Laiks izlikt šos liekēžus, deputātus ieskaitot, brīvajā tirgū, lai meklē un atrod, ja spēj, sev darbu privātajā sfērā un sāk nodokļus maksāt, nevis izlietot un apgūt. Sāciet ar sevi, Kalnozol!
Valdis Kalnozols
Ir pēdējais brīdis beigt izlikties, ka 370 tūkstoši aizbraukušo nav nekas. Tā ir piektā daļa Latvijas iedzīvotāju! Vai tiešām gaidīsim brīdi, kad pēdējais latvietis pametīs Latviju, izslēdzot gaismu Rīgas lidostā? Latvijas tautsaimniecība grimst "purvā"!
Iznīkst ne tikai latviešu tauta. Katrs aizbraukušais ir robs mūsu valsts tautsaimniecībā. Tiek iznīcināta Latvijas ekonomika. Uz ko mums norāda arī Eiropa. (1*) Aizbraukušie ir enerģiska tautas daļa, mūsu valsts darbaspēks, kas svešumā tiek augstu novērtēts. Viņi ir arī Latvijā ražotās produkcijas pircēji un patērētāji. Mūsu valsts ir devusi viņiem iespēju iegūt kvalifikāciju un daudziem arī labu izglītību, taču nav devusi iespēju realizēties savā dzimtenē un celt savas valsts tautsaimniecību.

Valstī ir šodien pat nepieciešamas pārmaiņas. "Pastāvēs, kas pārvērtīsies, " teicis J. Rainis. Pretējā gadījumā mūs gaida skumjš scenārijs. (2*)

Mums ir tikai viena izeja - valsts vadībai un ik katram Latvijas iedzīvotājam salikt galvas kopā, vienoties par risinājumiem un rīkoties. Vairākkārtīgi Saeimas komisijas sēžu laikā esmu uzdevis jautājumu, ko darīsim, kad beigsies EU fondu nauda?! Bankrotēsim???

Lai mainītu situāciju, esam izstrādājuši valsts likumprojektu kopumu. Tajā ir ierosinātas un skaidri definētas pārmaiņas, kas radīs motivāciju valstij un pašvaldībām attīstīt tautsaimniecību, padarīs prognozējamāku valsts attīstību un cels iedzīvotāju labklājību.

Darīsim to kopā! No Jums gaidu konstruktīvu kritiku un ierosinājumus, kas, jūsuprāt, būtu nepieciešams, lai celtu labklājību Latvijā. http://www.delfi.lv/news/comment/comment/vald is-kalnozols-ko-darisim-kad-beigsies-eu-fondu- nauda-bankrotesim.d?id=47747453

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!