• Svētdiena, 2021. gada 28. februāris
  • Vārda diena: Skaidrīte, Justs, Skaidra
  • Rīgā apmācies, +2 °C, DR vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Drāma. «Zoodārza uzrauga sieva»

Spēlfilmas

Ir 1939.gads, Polija. Antoņina Žabinska un viņas vīrs Jans Žabinskis veiksmīgi vada Varšavas zoodārzu. Kad viņu valstī iebrūk vācieši, Janam un Antoņinai ir jāpakļaujas un jāziņo Reiha nozīmētam zoologam. Taču viņi slepus sadarbojas ar pretošanās kustību un nolemj glābt dzīvības, kas citādi nonāktu Varšavas geto. Savās mājās un zoodārzā sniedzot patvērumu svešiniekiem, Antoņina pakļauj sevi un savus bērnus lielām briesmām.

«Zoodārza uzrauga sieva» atklāj patiesus notikumus, kā Otrā pasaules kara laikā Varšavas zoodārza darbinieki izglāba simtiem ebreju dzīvības.

Galvenās lomas atveidotāja Džesika Česteina ir amerikāņu teātra, kino un televīzijas aktrise. Par filmu “Slepenā operācija «30 pēc pusnakts» “ 2013. gadā aktrise tika nominēta «Oskaram» kategorijā «Labākā aktrise».

Pēc amerikāņu rakstnieces Diānes Akermanes grāmatas «Zoodārza uzrauga sieva» motīviem uzņemtā filma atklāj Antoņinas Žabinskas dienasgrāmatu stāstus par piedzīvoto Polijā. Antoņina un viņas vīrs, Varšavas zoodārza direktors, Otrā pasaules kara laikā no pilsētas geto izglāba simtiem nāvei nolemtos ebrejus. Akermanes grāmata iekļuvusi arī «The New York Times» bestselleru vidū, tā saņēma daudzus komplimentus un jau drīz – kinematogrāfistu uzmanību.

Ekranizācijas režisore ir Nikija Karo, jaunzēlandiešu režisore, kuras filma «Vaļu jātniece» (2002) iekļuva starp «Oskara» nominantiem un pievērsa viņai visas pasaules uzmanību.

ASV, Lielbritānija, Čehoslovākija, 2017.

Režisore: Nikija Karo

Lomās: Džesika Šesteina, Johans Heldenbergs, Daniels Brīls

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Tikšanās vieta. Drāma

Spēlfilmas

Jaunā Lietuva. Vēsturiska drāma

Spēlfilmas

Tranzīts. Drāma (12+)

Spēlfilmas