• Trešdiena, 2021. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā mākoņains, -9 °C, D/DA vējš, 6,69m/s
LSM Bērnistaba

Dirty Deal Teatro izrāde «Nacionālais attīstības plāns»

Citi notikumi kultūrā

«Nacionālais attīstības plāns» ir izrāde par dokumentu, kuru īstenojot, Latvijas iedzīvotāji septiņu gadu laikā kļūs divreiz turīgāki, izglītotāki un laimīgāki. Ekonomikas izrāviena sasniegšanā ir svarīgs visu iedzīvotāju atbalsts, tāpēc izrāde tiecas ne tikai sniegt skatītājiem iedvesmu personīgā attīstības plāna izveidē, balstoties uz Nacionālo attīstības plānu, bet arī nofiksēt tā brīža laimes izjūtu, lai 2020. gadā spētu saprast, vai ir izdevies tapt divreiz laimīgākiem.

Vai Latvijai ir izdevies kļūt par valsti, par kādu tā gribētu kļūt, piemēram, par tādu kā Zviedrija. Tas nav neizpildāms uzdevums – Nacionālais attīstības plāns iesākas ar Raiņa citātu «Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba,» un mēs būsim. Bet cik lieli mēs gribēsim būt 2020. gadā?

Izrādes dramaturgs un izpildītājs Jānis Balodis 2013. gadā saņēma «Spēlmaņu nakts» žūrijas specbalvu par pilsonisko atbildību un spēju pārvērst valdības dokumentu atraktīvā izrādē.

No  6. līdz 12. novembrim norisināsies Baltijas Drāmas forums. Baltijas valstu teātra mākslas notikums vienkopus pulcē visu trīs Baltijas valstu teātra praktiķus un teorētiķus, ļaujot novērtēt rīkotājvalsts sasniegumus nacionālās dramaturģijas laukā. Šogad Drāmas forums norisinās Latvijā. Visos Latvijas profesionālajos teātros šajā laikā tiks demonstrēti repertuārā esošie nacionālās dramaturģijas iestudējumi. Svinēšanai pievienojas arī Latvijas Televīzija, ļaujot jums, skatītāji, ēterā noskatīties Dirty Deal teatro izrādi - dramaturga Jāņa Baloža sarakstīto lugu - «Nacionālais attīstības plāns».:  Sarunā pirms izrādes piedalās: lugas autors un izpildītājs Jāni Balodis, sociālantropologs Roberts Ķīlis, Latvijas Teātra Darbinieku Savienības pārstāve, teātra kritiķe Dita Jonīte un publicists Otto Ozols

Izrāde top sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību (LTDS) un Dirty Deal Teatro (DDT).

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Sanktpēterburgas Marijas teātra balets. «Riekstkodis»

Citi notikumi kultūrā
Anotācija

Es, karā aiziedams. Dainu kamermistērija

Citi notikumi kultūrā

Riharda Dubras opera «Suitu sāga»

Citi notikumi kultūrā

Bermontiādei 100. Muzikālā poēma «Kā ābeļdārzs ir brīvība» 1

Citi notikumi kultūrā