• Piektdiena, 2019. gada 22. marts
  • Vārda diena: Tamāra, Dziedra, Gabriels, Gabriela
  • Rīgā +4.9°C, ZR vējš 4.9m/s, 772mm Hg, 65%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Zanes Daudziņa

Daudz laimes, jubilār!

Novembra pirmajā svētdienā raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» viešņa - Zane Daudziņa, kura LTV arhīva ierakstos sastopama daudz – 291 reizi. Lielāko tiesu, protams, aizņem seriālu epizodes, tai skaitā «Neprāta cenas» sērijas ar skatītāju iemīļoto Helēnu Zanes Daudziņas kolorītajā izpildījumā.

“Helēnu spēlēju ilgi, kopš 2006. gada, “ Zane atceras. «Lai gan reizēm nolaižas rokas, kad saprotu, ka cilvēki totāli jauc tēlus ar dzīvi… Labi, domājiet, ka esmu krieviete! Savā ziņā tā ir atzinība tēla trāpījumam. Sākumā ļoti smējos, priecājos. Tagad esmu izgājusi visādām gammām cauri, tagad vienkārši saku – ahā... Bet faktiski ir pat labi, ka cilvēki neko nezina par mūsu dzīvēm. Lai skatās rezultātu.»

Patiešām, mediju veidotais tēls atšķiras. Daudzi nezina arī, ka, pirms kļūt par aktrisi, Zane Daudziņa absolvējusi Latvijas Universitāti - latviešu valodas un literatūras specialitātē. Vēlāk Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvusi maģistra grādu skatuves runas pedagoģijā. Šobrīd ir docente Latvijas Kultūras akadēmijā un runas pedagoģe, tai skaitā Latvijas Televīzijas žurnālistiem.

«Jā, ir liels prieks, ka pēc darba ar jauniešiem Latvijas Televīzijā, dzirdu – viņu balsis beidzot sāk ieskanēties. Tās ir tādas mazās uzvaras, kad redzu, ka esmu uz pareizā ceļa, ka lēnām virzāmies tuvāk mērķim,» komentē Zane. «Skolotājs reizēm var dot savu spēka pielikšanas punktu – tāpat kā aktieris, kurš iekrīt dvēselē ar kādu lugas frāzi tā, ka skatītājs kaut ko saprot pēc būtības… Daži no tiem, ar kuriem sen, sen esmu strādājusi, joprojām mani uzmeklē, grib satikt – un es jūtu, ka kaut ko aiz sevis esmu atstājusi.»

Jautāta, vai aktrises profesijas vilinājums un ambīcija ir mazinājusies, Zane kādu brīdi domā: «Ceru, ka kaut kur dziļi plosās. Lai gan esmu kļuvusi tik rāma, mierīga... arī iekšēji. Esmu ilgi ar to nodarbojusies, sevi audzinājusi, ieguldījusi baigo darbu. Tas palīdz, jo tikai tā es varu darīt to, kas man jādara. Citādi es droši vien nemitīgi slimotu, „noplīstu», liktu ciest tuvākajiem – ar savām šaubām, nedrošību, bailēm... Tagad to visu esmu iemācījusies atpazīt un pateikt sev nē. Bet par aktrises darbu – es vienkārši zinu: kad es būšu lomai gatava, tā atnāks!”

Jā, Zanes smalkjūtība un takta izjūta dzīvē gudri sadzīvo ar veselīgu skatuvisko nekaunību, bez kuras aktieris, iespējams, neko daudz nevar sasniegt. Par to liecina, piemēram, Zanes pašas iniciatīva aizvietot saslimušu aktrisi Jaunā Rīgas teātra izrādē «Melnais piens». Izrādē, ko viņa bija redzējusi tikai vienu reizi un pirms ilga laika. Kaut arī Zane nezināja ne tekstu, ne mizanscēnas, kaut arī Zane nav šī teātra aktrise, režisors  Alvis Hermanis bijis priecīgs par iespēju neatcelt jau izpārdoto viesizrādi Ventspils «Jūras vārtos». Vienīgais, kas mazliet šaubījies par ātro «ielekšanu» lomā, bijis Zanes vīrs, aktieris Vilis Daudziņš, kas pajautājis: «Tu to domā nopietni?»… Izrāde guvusi panākumus, skatītāji stāvējuši kājās, pašiem aktieriem bijis emocionāls pacēlums, protams, arī Zanei…

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!». Ilze Ķuzule-Skrastiņa

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!». Laima Vaikule

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!». Ilze Ķuzule-Skrastiņa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!». Kristīne Zadovska

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!». Kristīne Zadovska

Daudz laimes, jubilār!