• Otrdiena, 2021. gada 11. maijs
  • Vārda diena: Milda, Karmena, Manfreds
  • Rīgā skaidrs, +14 °C, D/DA vējš, 5,66m/s
LSM Bērnistaba

Hermanis. LTV dokumentālā filma

LTV filmas

Aizvadītais gads bija režisora Alvja Hermaņa 50. gads. Publiskas jubilejas nebija, bet Latvijas Televīzija nolēma veidot filmu par skandalozā režisora daiļradi, ietverot gada notikumus viņa dzīvē. Šī ir nebijusi iespēja uzzināt Barišņikova domas par Alvi Hermani saistībā ar viņa veidoto un starptautisku skanējumu ieguvušo izrādi «Brodskis/Barišņikovs», skatīt unikālus kadrus no izrādes mēģinājuma. Tikpat ekskluzīvi ir arī Zalcburgas festivālā filmētie kadri ar fragmentiem no Vīnes «Revidenta», kurus būs iespēja salīdzināt ar fragmentiem no pašmāju Jaunā Rīgas teātra iestudētās izrādes ar tādu pašu nosaukumu. Iestudējums Parīzes Bastīlijas operā — Hektora Berlioza dramatiskā leģenda «Fausta pazudināšana» bija lielformāta inscenējums ar globālu un izaicinošu jautājumu pasaulei pēc terorakta Parīzē: «Kas notiks ar Zemi un vai mums no tās jādodas prom?». Ko par to saka izrādes vadošie solisti — Margarēta — Sofija Koha un Fausts — Braiens Himmels?

Nekad iepriekš Alvis Hermanis žurnālistus nav laidis tuvumā savai mājai. Šajā filmā varēsim iepazīt Alvi Hermani kā ģimenes cilvēku, septiņu bērnu tēvu un uzzināt, kā ikdienas dzīve un lēmumi ietekmē un veido profesionālo redzējumu.

Filmas autori: žurnāliste Mārīte Balode, režisors Andis Mizišs un operators Aldis Šēnbergs. Filma ir apjomīgs un vērienīgs LTV darbs ar ārzemju teātru un mākslinieku piesaisti. Filmas producente Ieva Rozentāle.

Komentāri (13)

Sandra Lapkovska
Jaa... Sis ir tas bridis,kas negadaas biezi- kad beidzas izrade vai filma,bet tu sedi un joprojam esi TUR. Kad gruti atgriezties realitatee. Patiesam izcili.
Silvija Geguste
Būtu varāk šādu cilvēku uz šis planēta Zemes!
Juris Vaters
Prima filma, man patika vairakas frazes- par dunce mugura no draugiem un par nogrimusho atlandidu--- aiz taa visa stav isti fakti un isti cilveki,un Hermanis to neteica smukuma deel,vins zina ko runa, ari labi bija par gramatu lasishanas iemanu izzushanu un ar roku darinatam lietam- tas viss izzud, izzud rokraksts, izzud telegrammas izzud tranzistori.protams, ka daudz kas netika pateikts un noklusets, jo interesanti butu saprast to processu kadu iziet jauns cilveks, kura tevs ir Cinas redaktors, PSKP biedrs un Globusa komentators un nonak lidz idejam mukt no taa visa projam, tas varetu palidzet saprast jauna Hermana personibu.Laba filma un lai visiem labi veicas, skatos to Seattla pie Klusa Okeana krastiem
Agnese Blaubarde
Paldies. Esmu lepna par mums, latviesiem. Patiesi izcili!
Vizma Kleinberga
Bezgalīgs lepnums par Alvi Hermani. Paldies Mārītei Balodei un komandai. Jūs paveicāt milzīgu darbu.
Marija Govča
Lieliska filma! Un kā lai nepiekrīt Alvja Hermaņa ar nožēlu paustajai atziņai , ka " slava vienmēr atnāk par vēlu "? Mani saviļņoja viņa vārdi, ko viņš pateica , atcerēdamies jau pirms daudziem gadiem ceļojot pa pasauli piedzīvoto un redzēto : "...Kad esi jauns, tu neredzi, ka pasaule ir tik skaista , ka paradīze šepat vien ir ". Cik brīnišķīgi būtu, ja ikviens no mums to spētu saskatīt !
Paldies , Alvi, ka ļāvāt uz sevi paraudzīties ne tikai kā uz "skarbo" JRT režisoru, bet arī visādi citādi .
Maija Svarinska
Mūsu TV ir tapusi apbrīnojama filma, dziļa, gudra un ļoti skumja. Tas ir stāsts nevis tikai par izcilo režisoru, bet par Eiropu kopumā un tās kultūru. Par pasauli, kas aiziet. Alvja Hermaņa klātbūtne, viņa teksts, izrāžu fragmenti, videokadri un montāža - tas ir viens veselums, proti, mākslas darbs. Paldies radošajai komandai.
Maija Svarinska
Tatiana Zelmanova
Добавка ! Несколько десятилей живу в Бельгии и убеждена, что этот фильм имел бы большой успех у нас и во Франции, тем более, что эти страны знакомы с творчестом А.Херманиса.
Tatiana Zelmanova
Большое спасибо создателям фильма об этом прекрасном мастере сцены . Фильм о Херманесе смотрела дважды, сначала по-латышски, потом в интернете с дружеским переводом на русский. Какая культура мысли, духа и интеллекта ! Он сам, как " уходящая натура" эпохи перед лицом нахлынувшей жестокости, грубости и уродства .
Kristinaro82
Paldies filmas veidotājiem, paldies Alvim Hermanim, ka piekrita šim projektam! Paldies!
Dzintra Klētniece
Izcils darbs! Paldies radošajai trijotnei!
LIELS PALDIES!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!