• Sestdiena, 2021. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā skaidrs, +4 °C, Z/ZR vējš, 6,17m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Olga Rajecka

Daudz laimes, jubilār!

Olga Rajecka dzimusi 1962. gada 7.janvārī, mācījusies Kaibalas pamatskolā, 1980. gadā absolvējusi Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu, iegūstot kultūras pasākumu vadītājas diplomu. Dziedāt sākusi agrā bērnībā, skolas gados aktīvi darbojusies koros un dziedāšanas pulciņos, solistes karjeru uzsākusi jau 15 gados - grupā «Lāčplēsis». No 1978. gada dzied grupā «Vitamīns», bet kopš 1980. gada, Borisa Rezņika aicināta, Olga kopā ar Ilonu Stepanovu un Viktoru Zemgalu ir grupas «Eolika» pamatsastāvā. Vēlāk, pievienojoties Dainim Dobelniekam, «Eolika» kļūst par latviešu versiju grupai «ABBA» un latviešu popmūzikas klasikas ikonu. 1984. gadā iznāk «Eolikas» pirmais albums, latviešu «ABBA» apceļo bijušo PSRS un vairākas sociālistiskās valstis, arī Kubu un Afganistānu, gūstot fantastiskus panākumus. 1986. gadā Rajecka, Imanta Kalniņa aicināta, pāriet uz komponista jaundibināto grupu «Turaidas roze», kur duetā ar Uģi Rozi iekaro arī publikas nopietnākās daļas simpātijas. Olga pierāda savu spēju apgūt ārkārtīgi sarežģītu repertuāru, tādejādi attaisnojot I. Kalniņa cerības, un kopā ar Uģi Rozi gūst iespēju izpildīt ģēnija rakstītus opusus speciāli viņu duetam. Pēc «Turaidas Rozes», no 1988. līdz 1989. gadam, Olga muzicē grupā «Jumis», bet 1990. gadā iesaistās projektā «Dāmu Pops». Deviņdesmito pirmajā pusē Olga Rajecka piedalās daudzos festivālos ārpus Latvijas, kā saka pati māksliniece: «No «Sopotas» līdz «Vidusāzijas balsīm», ieskaitot daudzus Eiropas festivālus, konkursus un šovus (izņemot Eirovīziju), piemēram, Austrijā, Rumānijā, Turcijā un citur.» No 1990. līdz 1994. gadam Olga Rajecka dzied Arņa Medņa vadītajā projektā «Tango», seko sadarbība kā muzikālā, tā (kā rakstīts Olgas oficiālajā biogrāfijā) – arī privātā jomā ar Aigaru Grāveru. Abi dibina ansambli «Bāze 7», kur dzied arī Raimonds Macats un Jolanta Gulbe. Paralēli - kopš 1995. gada – Olga strādā ar mazajiem mūziķiem. «Olgas disenītes» -  tie ir krāšņi, muzikāli pasākumi, kuru mērķis ir atrast Latvijas jaunos talantus – gan dziedātājus un dejotājus. Te lieti noder masu pasākumu režisores izglītība un pašas skatuves pieredze. 2002. gada aprīlī klajā nāk O. Rajeckas soloalbums «Vakar. Šodien. Rīt…» Tajā lielākoties skan Valda Atāla dziesmas, kas Olgas atraktīvajā izpildījumā aizrauj visplašāko auditoriju. Latvijas Televīzija gadiem cauri fiksējusi talantīgās dziedātājas uzstāšanos dažādos kolektīvos un sastāvos. Krāšņo koncertu un raidījumu fragmentu retrospekciju būs iespējams redzēt arī Andreja Volmāra sarunā ar Olgu Rajecku.

Komentāri (1)

Gita Morris Vāgenheima
Runājot par skaistumu - ir teiciens, kura autore varētu būt Faīna Raņevska: "Za što sebja ļubļu? - Za krasotu i skromnosķ..." [Par ko es sevi mīlu? - Par skaistumu un vienkāršību (atturību, kautrību, pieticību)...] Otrs teiciens pieder francūžiem un skan tā: "sievietei nav jābūt skaistai - viņai jābūt interesantai." Daudz laimes JUBILĀREI, uz kuru attiecas abi teicieni!
PS 1: Ilonu Stepanovu atceros kā mazu meitenīti baltā blūzītē ar sarkanu kaklautiņu un LIELU BALSI, kas visus klātesošos pārsteidza kādā skolu mākslnieciskās pašdarbības konkursā, kurā arī man gadījās piedalīties.
PS 2: 9:12 - "Balādi manam vectēvam" iedziedāja V. ZENbergs nevis V. ZANDbergs.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Liepājas teātra aktieris, mūziķis Edgars Pujāts

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Daņiļenko 1

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Aurēlija Anužīte-Lauciņa

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Mārtiņš Sirmais

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Edgars Pujāts

Daudz laimes, jubilār!