• Otrdiena, 2021. gada 11. maijs
  • Vārda diena: Milda, Karmena, Manfreds
  • Rīgā skaidrs, +21 °C, D/DA vējš, 6,17m/s
LSM Bērnistaba

TV JAUNUMS! «Pa straumei». Mēmele

Pa straumei

Divi bērnības draugi – Helēna un Roberts – nolēma piekrist aizraujošam izaicinājumam un iepazīt Latvijas upes – upju stāstus, to krastus, cilvēkus, vietas, dabu un vēsturi. Lai būtu pavisam jautri, kopā ar draugiem devās ziņkārīgā sunene Urga. 

Viņa ir dzīvespriecīga, brīvdabas aktivitātes mīloša sunene, kurai patīk gulēt teltī, peldēt un sildīties pie ugunskura. Draudzīgā trijotne izceļos astoņas īpašas Latvijas upes - Mēmeli, Saku, Rēzekni, Abulu, Vārtāju, Līgatni, Tērveti un Tartaku.

1. sērija. Mēmele

Ļaujoties Mēmeles upes plūdumam, Roberts, Helēna un sunene Urga iepazīs Knuta Skujenieka bērnības vietas, aplūkos reiz bagātās Kurmenes muižas medību suņu māju, kopā ar Latvijas labāko šefpavāru Dzintaru Kristovski pagatavos zivju zupu zviedru stilā. Turpinot ceļu pa Mēmeli, jaunieši paviesosies Skaistkalnes baznīcas kapenēs un iepazīs Skaistkalnes karsta kriteņu fenomenu. Viļa Plūdona dzimtajās mājās «Lejeniekos» uzzinās, kā Vilis Plūdons darinājis dzimtas kapu vārtus un kur viņš smēlies iedvesmu dzejai. Ielūkojoties Bauskas pils muzejā, jaunieši iejutīsies 17. gadsimta Kurzemes hercogistes noskaņās, tērpjoties tam laikam raksturīgos apģērbos.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Pa straumei. Mārupīte 2

Pa straumei

Pa straumei. Plītnīca 1

Pa straumei
Anotācija

«Pa straumei». Mārupīte

Pa straumei

Pa straumei. Roja

Pa straumei

«Pa straumei». Bērze

Pa straumei