• Sestdiena, 2021. gada 17. aprīlis
  • Vārda diena: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
  • Rīgā skaidrs, +9 °C, Z/ZA vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Meitene»

Filmas LTV7

Lara ir pusaugu meitene, kura nolēmusi kļūt par profesionālu baletdejotāju, tāpēc piesakās prestižajā Antverpenes baleta skolā. Kad viņu tajā uzņem, Lara kopā ar savu tēvu un sešgadīgo brāli pārvācas tuvāk skolai, un šķiet, ka viņas nākotne ir daudzsološa un rožaina. Taču Lara nelīdzinās citām meitenēm – viņa piedzima kā zēns un nu ir sākusi hormonterapiju, lai sagatavotos dzimuma maiņas operācijai.

Taču pārmaiņas ķermenī nenotiek tik ātri, kā Larai gribētos. Neiecietīgie vienaudži, dzimuma disforija un augstās prasības pret sevi meiteni novājina gan fiziski, gan morāli.

Režisors Lūkass Donts filmai iedvesmojās no stāsta, kuru izlasīja presē, par beļģu meiteni Noru Monsekūru – transpersonu, kura kļuvusi par balerīnu. Režisors bilst: «Es acumirklī jutu dziļu apbrīnu un vēlējos radīt stāstu par tādu personību kā viņa – par drosmīgu cilvēku, kurš jau agrīnā vecumā aizdomājas par sabiedrības attieksmi pret dzimumlīdztiesību».

Filmas galvenās lomas atveidotāja atlasē varēja piedalīties gan meitenes, gan zēni, gan tie, kuri sevi nepieskaita ne pie viena no dzimumiem. Atlasē piedalījās 500 pusaudži vecumā no 14 līdz 17 gadiem, taču nevienam no viņiem nepiemita abas prasības – gan aktierspējas, gan izcilas dejotprasmes. Filmas veidotāji nolēma pārbaudīt atlikušos dejotājus un atklāja Viktora Polstera talantu.

Filmas pirmizrāde notika Kannu kinofestivāla programmā «Un Certain Regard». Filma saņēmusi «Caméra d'or» balvu par labāko debiju, FIPRESCI balvu, galvenās lomas tēlotājs Viktors Polsters apbalvots par labāko tēlojumu. Beļģija šo filmu bija pieteikusi «Oskariem» kategorijā «Labākā filma svešvalodā».

Girl. Francija, 2018.

Režisors: Lūkass Donts.

Lomās: Viktors Polsters, Ariē Vorthalters, Olivers Bodārs, Teimens Govārtss, Katelīna Dāmena un citi.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. Corpus Christi

Filmas LTV7
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Dzimuma dēļ»

Filmas LTV7