• Svētdiena, 2020. gada 9. augusts
  • Vārda diena: Madara, Genoveva, Genovefa
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» piedāvā M. Kublinska piemiņai: Nacionālā teātra izrāde «Mīli manu sievu»

Teātris.zip

LTV cikls «Teātris.zip» aicina #paliecmājās un par godu mūžībā aizgājušā režisora Mihaila Kublinska piemiņai piedāvā Latvijas Nacionālā teātra izrādi „Mīli manu sievu” .

 

Nacionālajā teātra mājaslapā teikts: «Savā mājā, savā cellē, savā pirtiņā tūlīt pēc Teātra dienas atrasts miris viens no ievērojamākiem Latvijas Nacionālā teātra režisoriem, īsu brīdi arī teātra galvenais režisors Mihails Kublinskis.

Radošā mūža pēdējos gados viņa uzturēšanās vieta bija galvenokārt teātra Aktieru zāle, paša radīta un iedibināta tālajos 20. gadsimta 70. gados, tā kļuva par patvērumu un trimdu reizē, kad viņa paša cilvēka mūžs pārkāpa septiņdesmitgadu slieksni.»

Aktierzālē Kublinskis iestudēja arī vienu savām pēdējām izrādēm – Vācijas bulvārteātra dramaturga un režisora Renē Heinersdorfa komēdiju ir par diviem precētiem pāriem, kuri atrod par pieņemamu mainīties savā starpā «Mīli manu sievu».

Ne tik bieži varam skatītājiem sagādāt iespēju smieties, ja ne visu izrādes laiku, tad smaidīt noteikti par mūžīgo tēmu «laulāto pāru dienas un nedienas».

.«Lūdzu, mīliet manu sievu!» – ar šādu pierunājošu un norūpējušos mājsaimnieces intonāciju Jura Hirša Oskars uzrunā Voldemāra Šoriņa Kārli, laipni pastumjot savas sievas apskāvienos. Paradoksālais lūgums mīlēt «manu sievu» un paralēlā krāpšana, vienai pusei nezinot sava partnera īsto identitāti un saistības, ir lugas komikas pamatā.

Šādos darbos pats būtiskākais ir aktieru spēle. Un, protams, tā ir izcila četru meistaru – Lāsmas Kugrēnas, Ilzes Rūdolfas, Voldemāra Šoriņa un Jura Hirša – sniegumā. 

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!