• Pirmdiena, 2020. gada 1. jūnijs
  • Vārda diena: Mairita, Bernedīne, Biruta
  • Rīgā 0.0°C, ZR vējš 1.8m/s, 766mm Hg, 45%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! BBC vēsturiska drāma. «Parādes beigas». 1. sērija

Parādes beigas

Edvarda laika Anglijas komfortablā dzīves noteiktība atkāpjas Pirmā pasaules kara haosa un iznīcības priekšā. Šajā juku laikā angļu aristokrāts Kristofers Tīdžinss apprec Silviju – skaistu, taču nežēlīgu dāmu no augstākajām aprindām. Viņa ir gaidībās, bet bērns, iespējams, nemaz nav Kristofera.

Kaut arī Silvijai sānsoļu un mirklīgu aizraušanos nav mazums, Kristofers nolēmis palikt uzticīgs sievai un saglabāt laulību. Kristofera dzīve krasi mainās dienā, kad viņš satiek jauno un bezbailīgo sieviešu tiesību aktīvisti Valentīnu.

Slavenais dramaturgs Toms Stopards un režisore Sūzena Vaita („Džeina Eira”), par pamatu ņemot Forda Medoksa Forda tetraloģiju („Daži to nedara”, „Vairs nekādu parāžu”, „Cilvēks varētu piecelties” un „Pēdējais postenis”), radījuši saviļņojošu mīlas un nodevības stāstu, ko izspēlē izcili britu aktieri. No spožās, taču seklās Londonas augstākās sabiedrības pasaules līdz pat tranšeju izrobotajiem Francijas karalaukiem, filma ir vēstījums par vienu no 20. gadsimta nozīmīgākajiem posmiem – par laiku, kad sašķobījās vecie uzskati un dzīve mainījās uz visiem laikiem.

1.  sērija

Silvija Satertveita ir skaista, aristokrātiska sieviete, taču viss liecina, ka viņas jaunība bijusi visai vētraina. Viņa apprecas ar Kristoferu Tīdžinsu, taču nav pat zināms, vai viņš ir gaidāmā bērna tēvs. Kristofers strādā Statistikas ministrijā, taču Silvija ir dīka kalpoņu izrīkotāja un tenku lasītāja, kurai jau drīz atkal ir nākamais romāns. Kristofers ar Silviju pašķiras. Kristofers, devies brīvdienās kopā ar savu draugu Makmāsteru, satiek jaunu sufražisti Valentīnu, taču gods neļauj viņam uzsākt ar Valentīnu attiecības.

Parade’s End

Lielbritānija. 2012

Režisore: Sūzena Vaita

Lomās: Benedikts Kamberbečs, Rebeka Hola, Rodžers Allams, Anna Marija Dafa, Ruperts Everts

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

«Parādes beigas». 5. sērija

Parādes beigas
Anotācija

«Parādes beigas». 4. sērija

Parādes beigas
Anotācija

«Parādes beigas». 3. sērija

Parādes beigas
Anotācija

«Parādes beigas». 2. sērija

Parādes beigas